Pięć sposobów na utrzymanie wywrotki w okresie zimowym

Ocena: 5
2045

Przegubowe wozidła Terex Trucks, TA300 i TA400, to solidne maszyny, które są zbudowane tak, aby działać niezawodnie w niskich temperaturach - śliskie powierzchnie i oblodzone stoki nie stanowią problemu dla tych wytrzymałych wywrotek. Aby zapewnić bezpieczeństwo samochodu ciężarowego przez całą zimę, firma Terex Trucks ma pięć wskazówek, które pomogą Ci zmaksymalizować czas pracy bez przestojów, produktywność i bezpieczeństwo pracy.

 

 

1. Miej dostęp do odpowiednich części 

Zimą jeszcze ważniejsze jest, aby Twój samochód ciężarowy był wyposażony w odpowiednie części, aby zapobiec przestojom. Fabryczne części Terex Trucks zostały zaprojektowane i zaprojektowane z myślą o zachowaniu zarówno wysokiej wydajności, jak i niezawodności wozidła. Na przykład posiadanie niezawodnego rozrusznika zapewnia możliwość uruchomienia samochodu bez żadnych problemów, nawet w najbardziej ekstremalną zimową pogodę. Upewnij się, że bateria twojego samochodu ciężarowa jest w dobrym stanie. Akumulatory terex Trucks zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu trwałości i niezawodności w celu poprawy ogólnej wydajności i wydłużenia żywotności. 

2. Bądź przygotowany na złą pogodę 

Ważne jest, aby upewnić się, że masz prawidłową specyfikację maszyny podczas pracy w bardzo niskich temperaturach przez dłuższy czas. Opcje, takie jak grzejniki, sprawią, że praca twojego samochodu ciężarowego będzie bardziej wydajna. Podczas pracy w niekorzystnych warunkach kluczowa jest dobra widoczność – twój samochód ciężarowy powinien być wyposażony w dobre wycieraczki szyby przedniej, aby zapewnić bezpieczną pracę. Gdy widoczność jest szczególnie słaba, ważne jest również, aby komunikacja w obszarze zagrożenia samochodu ciężarowego była skuteczna. Sprawdź, czy migające sygnalizatory i światła stroboskopowe działają prawidłowo i zapewniają wystarczająco jasne natężenie światła, aby samochód ciężarowy był zawsze widoczny. 

3. Częste inspekcje 

Prawidłowa i częsta pielęgnacja samochodów ciężarowych jest kluczowa, szczególnie zimą. Globalna sieć dealerów Terex Trucks oferuje dedykowane usługi serwisowe i wsparcia technicznego, warto zaplanować inspekcję przed zimą u lokalnego dealera. W miarę spadku temperatury, upewnij się, że Ty i Twój zespół regularnie sprawdzacie swój samochód ciężarowy. Posiadanie dobrej rutyny w miejscu, jeśli chodzi o szczegóły, takie jak wymiana płynów lub regulacja ciśnienia w oponach, może mieć duży wpływ na utrzymanie wozidła przegubowego w dobrej kondycji. Dzięki szybkim codziennym kontrolom można zapobiec przypadkowemu zużyciu. 

4. Oczyść wozidło przegubowe 

Gdy temperatura spadnie, brud lub błoto na wozicie może zamarzać, zwłaszcza na noc. Zamrożone błoto może być bardzo trudne do usunięcia, a nawet może spowodować uszkodzenie maszyny, dlatego ważne jest, aby wyczyścić wywrotkę pod koniec dnia. Zapewnia to również, że wszelkie sól lub inne chemikalia są zmyte. Sól i inne produkty są często obecne na drogach po śniegu i może to zanieczyścić systemy i spowodować erozję. Codzienne czyszczenie chroni karoserię i elementy wozidła. 

5. Prawidłowe przechowywanie maszyn 

Nieużywanie wywrotki regularnie w okresie zimowym może mieć negatywny wpływ. Maszyny, które nie są używane podczas dłuższych okresów wychłodzenia, powinny być uruchamiane regularnie i poddawane podstawowym cyklom ruchów. Podczas przechowywania wozidła przegubowego w okresie zimowym należy postępować zgodnie z prawidłowymi instrukcjami przechowywania maszyn, które obejmują wskazówki i kontrole wszystkiego, od zbiornika hydraulicznego po spaliny i zawiasy. Informacje te można znaleźć w literaturze konserwacji maszyny. 

 

Źródło: Terex Trucks

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ