Perkins - serce doskonałej maszyny

Ocena: 4.73333
11693
Od ponad 80 lat Perkins pracuje nad silnikami, które przeznaczone są do pracy w maszynach w wielu branżach i dziedzinach przemysłu w tym także maszynach drogowych czy budowlanych do prac ziemnych. Perkins jest producentem silników przemysłowych dostarczając jednostki, które są ekonomiczne, wysokiej klasy niezawodności i wykonania, spełniają najwyższe i najbardziej restrykcyjne normy odnośnie hałasu, i emisji spalin. Na świecie silniki Perkins stosowane są przez ponad 1000 producentów maszyn.

4-cylindrowy, wysokoprężny silnik Perkins 1104D-E44TA
Fot. Perkins


Skupiając się wyłącznie na rozwoju, produkcji i obsłudze silników spalinowych Perkins stworzył gamę silników, które swoją mocą i momentem obrotowym pokrywają zapotrzebowanie napędu maszyn stosowanych w branży robót ziemnych. Najmniejsza z gamy to seria 400, która składa się z silników 2-, 3- lub 4-cylindrowych o pojemnościach od 0,5 do 2,2 dm3 oraz mocy od 8,2 do 49,2 kW. Silniki te najczęściej wykorzystywane są w minikoparkach, maszynach wyrównujących pobocza, walcach itp. Kolejna seria nosi oznaczenie 800 i stanowi grupę silników 4 cylindrowych o pojemności 3,3 dm3 i mocy od 47 do 62 kW. Są to silniki wykorzystywane także w mniejszych maszynach do prac ziemnych, które ze względu na zwartą konstrukcję oraz wysokie osiągi są najbardziej optymalną alternatywą. Najbardziej popularna seria silników Perkins to linia 1100, która jest dostępna w konfiguracji 3, 4 lub 6 cylindrowej. Modułowej budowy silnik posiada pojemność z każdego cylindra
1,1 dm3 oraz pozwala na wytworzenie mocy od 36,9 do nawet 205 kW. Silniki te powszechnie są stosowane w koparkach, ładowarkach, równiarkach, maszynach do kładzenia masy bitumicznej, maszynach wiertniczych, ciągnikach, zespołach kruszarkowych i wielu innych.


Turbodoładowany silnik 1206E-E70TTA – nowość w ofercie firmy Perkins
Fot. Perkins


Najnowszy silnik firmy Perkins, uznany za silnik 2009 roku to model 1206E-E70TTA, który oprócz doskonałych osiągów, elastycznego zakresu mocy od 130 do 205 kW spełnia także bardzo restrykcyjne wymagania normy emisji Euro 4, które będą obowiązywały od stycznia 2012 roku.

Warto też wspomnieć, że przewagą silników Perkins nad konkurencją jest rozwinięta doskonale sieć serwisowa i dystrybucyjna działająca w prawie 190 krajach świata – wszystko po to, by być bliżej klienta i dbać o „serce” każdej doskonałej maszyny na każdym etapie jej życia.

W Polsce silniki marki Perkins oferuje firma BU Power Systems Polska.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (164) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ