Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowy podest teleskopowy Haulotte

Ocena: 0
2354
Firma Haulotte Polska jest filią światowego producenta podestów roboczych oraz urządzeń do podnoszenia. Oferuje kompletną gamę podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych macierzystej marki. W tym roku wśród nowości znalazł się udoskonalony, teleskopowy podest ruchomy HT23RTJ.

Udoskonalony podest teleskopowy Haulotte HT23RTJ
Fot. Haulotte


Wśród teleskopowych podestów ruchomych o napędzie spalinowym Haulotte, znajdują się urządzenia o wysokości roboczej od 14 do 43 m. Nadają się do robót w stoczniach, prac wyburzeniowych oraz wszelkich innych budowlanych, zwłaszcza związanych ze stawianiem konstrukcji stalowych, konserwacją i wykończeniami.

Udoskonalony podest teleskopowy Haulotte HT23RTJ dysponuje wysokością roboczą wynoszącą 22,5 m i maksymalnym zasięgiem 18,3 m. Czas podnoszenia na maksymalną wysokość zajmuje teraz tylko 56 s. Sterowanie urządzeniem odbywa się hydraulicznie za pomocą zaworów proporcjonalnych. Podest jest również prostszy w obsłudze i daje większe poczucie bezpieczeństwa, za co odpowiada wytrzymały teleskop oraz możliwość przełączania trybu skrętu kół jednym przełącznikiem. Ponadto wszelkie prace konserwacyjne (w tym teleskopu) mogą być sprawnie wykonane dzięki łatwemu dostępowi do wszystkich elementów urządzenia a także modułowej budowie kosza roboczego.

Teleskopowe podesty ruchome Haulotte są wyjątkowo zwrotne. Dzięki sterowaniu hydraulicznemu za pomocą zaworów proporcjonalnych, wszelkie czynności ruchowe są wykonywane precyzyjnie i bardzo płynnie w każdej pozycji. Rekordowy czas wznoszenia pozwala na bardzo szybkie dostanie się do strefy pracy na wysokości roboczej od 21 do 43 m. Koncepcja teleskopu umożliwia zejście do powierzchni gruntu bez składania przegubu, a tym samym pozwala na pracę poniżej jego poziomu. Na swobodne operowanie ponad przeszkodami pozwala duży wysięg wynoszący od 17,4 do 22,6 m. Napęd i skręt na cztery koła, mały promień skrętu, rozsuwane osie, znaczny prześwit – wszystkie te cechy połączone z kompaktowymi wymiarami urządzeń pozwalają na pracę w najbardziej niedostępnych strefach. Bezpieczeństwo pracy gwarantują użytkownikom kosze robocze standardowo wyposażone w nowy system kontroli przeciążenia oraz system samoczynnego poziomowania. Dopuszczalne przechyły wynoszą od 3 do 5°.

Podesty teleskopowe Haulotte, za wyjątkiem modelu H21TX, mają przedłużenie ramienia (tzw. JIB) z kątem odchylenia 140°. Umożliwia to dopasowanie się do obiektu i pracę w nadwieszeniu. Model H28TJ+ wyposażony jest z kolei w dodatkowe teleskopowe ramię (tzw. JIB teleskopowy), które pozwala mu na precyzyjne i płynne zbliżenie się do obiektu o dodatkowe 6 m oraz ominięcie wszelkich przeszkód w strefach trudnodostępnych.

Wszystkie urządzenia Haulotte spełniają wymagania prawne zgodnie z europejskimi i międzynarodowymi standardami (ANSI, CSA, AS).

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (203) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: