Nowości na targach bauma

Ocena: 0
6741
Specjalistyczne tragi bauma, podczas kolejnej edycji w kwietniu 2010 roku, odbędą się na powiększonej powierzchni wystawienniczej. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby wystawców. W halach i na terenie otwartym zaprezentują oni m.in. najnowsze konstrukcje maszyn budowlanych.

Ekspozycja żurawi wieżowych podczas targów bauma 2007
Fot. MMI


Targi bauma, Światowe Targi Specjalistyczne Maszyn Budowlanych, Sprzętu, Maszyn i Urządzeń Stosowanych w Budownictwie oraz Maszyn Górniczych, pod względem powierzchni największe targi na świecie, po raz kolejny zwiększą swoją powierzchnię wystawienniczą. Ze względu na bardzo dobry stan rezerwacji Międzynarodowe Targi Monachijskie wybudowały dodatkowe hale czasowe dla targów bauma 2010. Tym samym łączna powierzchnia wystawiennicza targów bauma 2010 powiększyła się do 555 tys. m kw. Dodatkowa powierzchnia w halach czasowych zaoferowana została wystawcom w branżach o szczególnie wysokim popycie „szalunki i rusztowania” oraz „sprzęt budowlany i narzędzia”. Przypomnijmy – targi odbędą się w dniach od 19 do 25 kwietnia 2010 roku.

Dzięki zwiększeniu powierzchni na terenie otwartym w halach tymczasowych, wspólnym stoiskom istniejącym i nowym oraz częściowym zmianom stoisk w edycji 2010 będzie mogło wziąć udział ponad 3000 wystawców. Wśród nich nie zabraknie także firm z Polski: w targach wezmą udział m.in.: Desa, Dressta, Gonar, Henkis, KH-kipper, Kopras, Mine Master, Techmatik, Waryński Hydraulika, Zanam-Legmet.

Warto zaznaczyć, że edycja 2007 targów bauma zgromadziła 3002 wystawców z 49 państw. Rekordowa była też powierzchnia ekspozycji, która zajęła 540 tys. m kw.

Dla targów bauma 2010 udostępnione zostanie także po raz pierwszy dodatkowe siódme wejście. Jego zadaniem będzie przede wszystkim odciążenie wejścia zachodniego. Poza tym przepływ odwiedzających między terenem otwartym odbywać się będzie bezpośrednio przebiegającą przez ten teren ul. Paul-Henri-Spaak-Straße, która w okresie trwania targów zostanie zamknięta. Na tym terenie przejściowym dotychczasowe wały ziemne zostały zrównane z poziomem ulicy, aby umożliwić odwiedzającym widok na otwarty teren północny oraz południowy i wygodniejsze poruszanie się.

bauma jest tradycyjnie miejscem wielu premier, tak będzie również w tym roku. Przykładowo firma Techmatik pokaże m.in. nową wibroprasę (więcej piszemy na ten temat na str. 46–47).

Bobcat, obok prezentacji minikoparek E45 i E50 z zerowym obrotem tyłu, pokaże nową generację ładowarek kompaktowych. Ponadto odbędzie się premiera czterech nowych obrotowych podnośników teleskopowych Bobcat. Wśród licznego osprzętu firmy Bobcat będzie można zapoznać się z nową rodziną łyżek szkieletowych do minikoparek.

Doosan Infracore Portable Power, zaprezentuje nowe kompresory (7/41+ z polimerowym zadaszeniem Tough Top oraz 12/150) i nowe opcje synchronizacji AGC200 dla modeli generatorów PowerSource G250, G400 oraz G500; a także koparki gąsienicowe, ładowarkę kołową oraz linię młotów hydraulicznych serii DXB. Wśród nowych koparek gąsienicowych znajdą się: największa w serii DX700LC oraz DX380LC i DX235LCR. Nowa ładowarka Doosan DL420 zapowiadana jest jako następca DL400.


Plan hal targowych bauma 2010
Rys. MMI


Montabert zaprezentuje nową serię młotów hydraulicznych Blue Line oraz nową linię łyżek kruszących do stosowania z koparkami kategorii od 8 do 35 t.

Liczne nowości zaprezentuje na targach także grupa Liebherr. Na stoisku o powierzchni 13,5 tys. m kw. przedstawi ponad 60 eksponatów ze wszystkich obszarów swojego programu maszyn budowlanych. Punktem centralnym stoiska Liebherr będą liczne nowości oraz rozwinięte wersje produktów. Lista eksponatów obejmuje jedenaście żurawi samojezdnych, sześć żurawi gąsienicowych i koparek linowych, trzy wielkie wiertnice, dziewięć żurawi wieżowych, sześć koparek kołowych, siedem koparek gąsienicowych i ładowarek kołowych, cztery spycharki i ładowarki gąsienicowe, dwie ładowarki teleskopowe, betonomieszarkę i dwa węzły betoniarskie, jak również wielkie wozidło sztywnoramowe. Program nowości uzupełnią pokazywane po raz pierwszy nowe urządzenia do przeładunku ładunków masowych i wozidło przegubowe. Liebherr pokaże dodatkowo także najnowsze produkty z obszaru komponentów do maszyn budowlanych.

Źródło: Forum Budowlane, nr 3 (166) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ