Nowości Doosan na targach bauma

Ocena: 0
6845
Po raz pierwszy od powstania globalnego aliansu Doosan Infracore Construction Equipment, koncern publicznie zaprezentował szeroką gamę ciężkiego i kompaktowego sprzętu. Na stoisku o powierzchni ponad 4500 m kw. pokazano wiele nowości reprezentujących marki Bobcat, Doosan, Portable Power, Montabert, Geith oraz Doosan Moxy.

Stoisko koncernu Doosan na targach bauma 2010
Fot. Doosan


W tym roku na targach bauma, które okazały się największymi w historii, koncern Doosan zaprezentował się jako jeden z rynkowych liderów w zakresie kompleksowych rozwiązań dla budownictwa. Firma pokazała wiele nowości produktowych, które jeszcze bardziej zwiększyły kompleksowość oferty Doosan Infracore Construction Equipment.

Jedną z nich była nowa koparka gąsienicowa DX700LC – aktualnie największa koparka w ofercie firmy. Model DX700LC zaprojektowano i zbudowano z myślą o spełnieniu wymogów ciężkich prac górniczych oraz w kamieniołomach, jak również przy dużych projektach budowlanych. Jak wszystkie koparki Doosan, także i ten model cechuje się atrakcyjnym wzornictwem, a dzięki znakomitej wydajności, wyjątkowo wysokiemu standardowi wygody pracy operatora, sprawdzonej niezawodności, trwałości i dużej żywotności, oferuje użytkownikowi optymalne możliwości w stosunku do ceny.

Zakres osprzętów do maszyn budowlanych poszerzyła nowa seria DXB młotów hydraulicznych. Młoty te przeznaczone są do pracy z koparkami – od mini po duże – firmy Doosan oraz innych marek. Nowe młoty mogą być wykorzystywane podczas prac wyburzeniowych, budowlanych i kopalnianych. Mają wiele zalet: prosta, solidna konstrukcja zapewniająca niezawodną i opłacalną pracę; niskie koszty utrzymania; komfort pracy operatora oraz ochrona pojazdu. Nową serię młotów hydraulicznych na rynku europejskim reprezentują modele DSC36, DXB170, DXB190 i DXB260. Mogą być stosowane odpowiednio z minikoparkami, ładowarkami o sterowaniu burtowym i dużymi koparkami. Wkrótce będzie także dostępny model DXB100.


Jedna z nowości – koparka gąsienicowa Doosan DX700LC
Fot. Doosan

Marka Bobcat zaprezentowała nową gamę obrotowych podnośników teleskopowych, będących odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na tego typu uniwersalne urządzenia. Maszyny pracują w zakresie obrotu 360° i 400°, oferują wydajność podnoszenia od 3,5 do 5,0 t oraz wysokość podnoszenia od 15,7 do 24,5 m. Możliwość obracania i zakres obrotu nowych podnośników teleskopowych pozwala obsługiwać cały plac z jednego miejsca. Maszyny są wyjątkowo stabilne przy podnoszeniu ciężkich materiałów pionowo, w kierunku dachu, bądź poziomo, w kierunku krawędzi wykopu. Skracają przy tym czas pracy i obniżają koszty, jednocześnie podnosząc poziom bezpieczeństwa i zwiększając wydajność.

Na stoisku Doosan pokazano także nowe przenośne kompresory z polimerowym zadaszeniem Tough Top, cechujące się wytrzymałością i estetycznym wyglądem. To rozwiązanie zostało zastosowane w kompresorze 7/41+, który stanowi szczególnie atrakcyjną inwestycję w przypadku codziennego stosowania w trudnych warunkach. Wyjątkowo trwałe zadaszenie Tough Top jest odporne na korozję. Można je nabyć w różnych kolorach, a także zastosować w połączeniu z istniejącymi kompresorami 7/41. Kompresor 7/41+ może być wyposażony w różne podwozia spełniające wymogi obowiązujące w danym kraju. Podwozie biegowe można zastąpić stałym wspornikiem, który stosuje się zwykle w sytuacji montażu kompresora na pojeździe. Sekwencja uruchamiania modelu 7/41+ jest intuicyjna i prosta, a więc idealna np. dla firm wynajmujących sprzęt, ponieważ ryzyko nieprawidłowego korzystania z urządzenia przez niewyszkolonego użytkownika jest niewielkie. Przyjazny dla użytkownika panel sterowania cechuje się otwartym układem instrumentów i znaków ostrzegawczych.


Po raz pierwszy na otwartym stoisku Doosan przewidziano miejsce, na którym odbywały się pokazy maszyn
Fot. Doosan


Nowością były także, odbywające się po raz pierwszy na otwartym stoisku, pokazy demonstracyjne. Gromadziły dziesiątki zwiedzających. W czasie ich trwania prezentowano pełną gamę produktów Doosan, od miniładowarek i minikoparek Bobcat po koparki gąsienicowe, ładowarki i wozidła Doosan.

Źródło: Forum Budowlane, nr 5 (168) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ