Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowe zagęszczarki Wacker Neuson

Ocena: 0
2082
W najnowszej ofercie firmy Wacker Neuson nie mogło zabraknąć nowości w temacie małych zagęszczarek jednokierunkowych. Nowy typoszereg zaprezentowany na targach bauma 2010 w Monachium można podzielić na trzy podgrupy maszyn: klasy standard, klasy Premium i klasy Premium z posuwem przód – tył.

Zagęszczarka WPP 1550 – widok na kółka
Fot. Wacker Neuson


Do wyboru w przedziale od 50 do 100 kg znajdziemy cztery różne szerokości robocze, cztery różne siły wymuszające, cztery silniki benzynowe i jeden silnik diesla.

Pierwsza podgrupa, nazwana WP, reprezentowana jest przez 9 modeli. Od małej zagęszczarki o szerokości płyty 30 cm do maszyny z 2-tonową siłą wymuszającą i płytą dolną szeroką na 50 cm.
Wszystkie wyróżnia ten sam nowoczesny wygląd oraz budowa zapewniająca bezproblemową pracę i obsługę. Dodatkowo mogą być wyposażone w bidon na wodę i spryskiwacze do prac cząstkowych na masie asfaltowej.


Zagęszczarka jednokierunkowa Wacker Neuson WP 1550
Fot. Wacker Neuson

Seria WPP oprócz zalet serii WP charakteryzuje się zastosowaniem żeliwa sferoidalnego o podwyższonej wytrzymałości oraz standardowo wbudowaną rolką transportową.

Model WPU to natomiast najmniejsza zagęszczarka z posuwem przód - tył. Z wagą 95 kg i siłą wymuszającą 15 kN okazuje się być idealną maszyną do pracy w wąskich wykopach i na małych przestrzeniach.

Każdy kto zdecyduje się na zagęszczarkę Wacker Neuson, niezależnie od modelu i wersji, otrzymuje maszynę z płytą dolną wykonaną z odpornego na drganie i ścieranie żeliwa sferoidalnego oraz silnikiem dysponującym dużym zapasem mocy. Wszystkie maszyny mają także całkowicie zabudowany pasek klinowy, stabilną ramę z zawiesiem i obudowę wibratora zintegrowaną z płytą dolną (zapobiega to ewentualnym wyciekom oleju).


Zagęszczarka WPU 1550 A
Fot. Wacker Neuson

Konstruując maszyny nie zapominano także o najważniejszej kwestii – bezpieczeństwie i komforcie operatora. Dlatego też każda zagęszczarka spełnia wszelkie polskie i europejskie normy, a zastosowane rozwiązania odnośnie ergonomii są na najwyższym poziomie. Zgodnie także z polskim prawem każda maszyna Wacker Neuson ma napisy i ostrzeżenia wykonane w języku polskim.

Obecnie Wacker Neuson ma w ofercie ponad 15 modeli zagęszczarek do 100 kg. Dlatego też każdy użytkownik może znaleźć maszynę odpowiednią dla siebie, trafny wybór poprzedzają pokazy przeprowadzane przez przedstawicieli Wacker Neuson bezpośrednio na budowie. Bezproblemową obsługę w okresie gwarancyjnym, a także pogwarancyjnym zapewnia sieć własnych stacji serwisowych na terenie całego kraju, jak i Europy.

Źródło: Forum Budowlane, nr 6 (169) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: