Nowe małe kompresory Stage V z Doosan Portable Power

Ocena: 5
1160

Doosan Portable Power wprowadza nową linię małych, mobilnych kompresorów na rynek europejski, z czterema nowymi modelami ze swobodnym wydatkiem powietrza 2,5–5,0 m³/min (90–180 cfm), zaprojektowanymi ze szczególnym uwzględnieniem prostoty, trwałości, niezawodności i łatwości transportu.

 

 

Około 70% rynku kompresorów mobilnych w UE to maszyny 2,0–5,0 m3/min. Główne rynki europejskie to Wlk. Brytania, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja i kraje Beneluksu (Belgia, Holandia i Luksemburg), które razem stanowią 70% branży obejmującej wiele sektorów, takich jak wynajem maszyn, budownictwo, komunalny, wyburzenia oraz przemysł ogólny. Doosan Portable Power utrzymuje wysokie udziały w tym regionie i należy do trzech największych graczy na rynku.   

 

W nowych małych kompresorach pierwsza liczba w nazwie modelu wskazuje ciśnienie w barach, druga liczba odpowiada znamionowemu przepływowi powietrza w metrach sześciennych na minutę, a cyfra 5 na końcu wskazuje na silnik zgodny z normą Stage V. Są trzy modele działające z ciśnieniem znamionowym 7 bar – 7/25, 7/45 oraz 7/55 zasilane nowym silnikiem Stage V Yanmar, z wydatkiem odpowiednio 2,5, 4,0 oraz 5,0 m³/min (90, 140 oraz 180 cfm). Linię małych kompresorów uzupełnia nowy model 14/35 o wyższym ciśnieniu, zapewniający 3,0 m³/min (105 cfm) sprężonego powietrza pod ciśnieniem 13,8 bar.

 

Kompresory bardziej przyjazne dla środowiska

 

Jan Moravec, dyrektor generalny Doosan Portable Power na Europę, Bliski Wschód i Afrykę powiedział: „Złożone wymagania projektowe narzucone przez wdrożenie najnowszych silników Stage V skłoniły nas do całkowitej zmiany konstrukcji linii małych kompresorów, jednak przy zachowaniu doskonałej trwałości naszych produktów, zwiększeniu zdolności do eksploatacji i spełnieniu możliwych wymagań dotyczących transportu, z jednoczesnym uwzględnieniem rozwiązań bardziej przyjaznych dla środowiska. 

 

W rezultacie, podobnie jak w przypadku naszych większych kompresorów, szczelna izolowana podstawa jest w całości zintegrowana z dolną ramą nowych małych kompresorów i zawiera centralne spusty wszystkich cieczy. W przypadku jednostek Stage V ze sterowaniem elektronicznym wprowadziliśmy również opcjonalną funkcję ECOmizer, która zmniejsza emisje, hałas i zużycie paliwa”.    

 

Maszyny wyposażone w opcję ECOmizer automatycznie rozpoznają fazę roboczą i zmieniają ciśnienie oraz prędkość silnika bez konieczności interwencji operatora, co pozwala zoptymalizować zużycie paliwa i zmniejszyć hałas i emisje. Gdy tylko operator włączy narzędzie pneumatyczne zasilane kompresorem, maszyna automatycznie wykryje zwiększone zapotrzebowanie na przepływ i ciśnienie, zapewniając natychmiast maksymalną wydajność. Na przykład przy cyklu roboczym 50% pełnego obciążenia i 50% obrotów jałowych, ECOmizer zapewnia oszczędność paliwa równą 60%.

 

Kompresory z nowym wyglądem i funkcjami

 

Michele Corsi, dyrektor ds. produktów w Doosan Portable Power, dodał: „Najbardziej zauważalna zmiana w modelach Stage V 7/25, 7/45, 7/55 oraz 14/35 to nowy, dynamiczny i nowoczesny wygląd ulepszonej konstrukcji. Powodzenie poprzednich osłon z polimeru Tough Top sprawiło, że obecnie Doosan Portable Power oferuje je w standardzie.

 

„Nowa, łatwa do otwarcia osłona tworzy fantastyczne kształty z nowo zaprojektowanymi błotnikami i zderzakami z polimeru. Nowe, wbudowane światła diodowe również są dostępne we wszystkich maszynach jako standard. Oczywiście, dotychczasowe wersje osłon metalowych dalej są dostępne jako opcja”.

 

Inne ulepszenia w nowej linii małych kompresorów obejmują ulepszony panel sterowania, który został przesunięty, by zapewnić bardziej ergonomiczny dostęp, jest teraz również zabezpieczony pokrywą z zamkiem na klucz. Prosty mechaniczny ciśnieniomierz wskazuje wartość ciśnienia, a w modelach z elektronicznym sterowaniem silnika jest dodatkowy przełącznik wymuszonej regeneracji filtra DPF. Maszyny z opcją prądnicy są również wyposażone w dodatkowy przełącznik trzypozycyjny i woltomierz.

 

Funkcje, serwis i konserwacja

 

Wszystkie nowe małe mobilne kompresory są wyposażone w podwozie z hamulcami lub bez i dostępne w konfiguracjach o stałej i zmiennej wysokości. Wszystkie nowe modele zaprojektowano, aby zapewnić masę mniejszą niż 750 kg, nawet z opcjonalnym wyposażeniem, takim jak chłodnica końcowa czy smarownica. Oznacza to, że każdy posiadacz prawa jazdy kategorii B może holować maszyny za swoim pojazdem. Wszystkie modele mają również homologację do masy 950 kg, co pomaga klientom, którzy chcą zamontować jeszcze więcej opcjonalnego wyposażenia zapewniającego maksymalną elastyczność.

 

Wszystkie mobilne kompresory Doosan Portable Power są znane z prostoty codziennej konserwacji i niewielkich wymagań serwisowych. Najnowsza generacja nowych maszyn kontynuuje tę tradycję na wiele wyjątkowych sposobów:

  • Osłonę można otworzyć w stronę belki zaczepowej, co gwarantuje maksymalną stabilność podczas serwisowania maszyny.
  • Ponadto otwarcie w położeniu konserwacji przekracza 90 stopni, zapewniając łatwy dostęp do wszystkich podzespołów.
  • Układ chłodzenia znajduje się z tyłu, dzięki czemu codzienne czyszczenie jest szybkie i wydajne.
  • Ponadto wszystkie części nadające się do wymiany znajdują się tuż przy operatorze, dzięki czemu prace konserwacyjne są bardzo szybkie.

Michele Corsi podsumował: „Nowa generacja małych, mobilnych kompresorów to doskonała odpowiedź na zgłaszane potrzeby naszych klientów. Aby je spełnić jak najlepiej, oferujemy je z szeregiem opcji i modyfikacji. Dlatego zachęcam klientów, aby skontaktowali się ze swoimi miejscowymi dealerami, którzy udzielą wszelkich informacji”.

 

Poza mobilnymi kompresorami dla budownictwa, wynajmu maszyn, kamieniołomów, branży komunalnej i przemysłu ogólnego oferta Portable Power obejmuje agregaty prądotwórcze i oświetleniowe przeznaczone na te same rynki.

 

 

Źródło: Doosan

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ