Nowa miniładowarka gąsienicową MT100 firmy Bobcat

Ocena: 5
1854

Firma Bobcat wprowadziła na rynek nową miniładowarkę gąsienicową MT100, która eliminuje potrzebę prac ręcznych, zastępując taczki, szpadle i inne narzędzia ręczne w wielu rodzajach prac w budownictwie, rozbiórkach, kształtowaniu krajobrazu, rolnictwie, wynajmie maszyn i innych.

 

 

Standardowa szerokość równa zaledwie 904 mm (zwiększająca się do 1045 mm z opcją szerokich gąsienic, które zapewniają większą stabilność i mniejszy nacisk na podłoże), kompaktowe rozmiary ładowarki MT100 pozwalają na łatwe przejeżdżanie przez wąskie bramy oraz przejścia i ułatwiają prace na ograniczonej przestrzeni.

Zintegrowana platforma jezdna MT100 zapewnia użytkownikowi lepszy widok na boki maszyny oraz na krawędź tnącą łyżki lub osprzęt. Wraz z układem gąsienicowym platforma jezdna MT100 zapewnia płynną jazdę, co zwiększa komfort i pewność operatora. Joysticki sterujące zgodne z ISO są zaprojektowane ergonomicznie i zapewniają doskonale dopracowaną precyzję, dzięki czemu sterowanie maszyną jest bezpieczne, łatwe i wygodne.

John Chattaway, dyrektor ds. ładowarek w firmie Bobcat, skomentował: „W przypadku miniładowarki gąsienicowej MT100 użytkownicy mogą poruszać się i pracować w najbardziej ograniczonej przestrzeni, tam, gdzie inne maszyny sobie nie poradzą. Nie należy lekceważyć tego modelu – wykonuje on poważne prace: od czyszczenia pod przenośnikami w kamieniołomach i na składowiskach odpadów po kopanie, wykonywanie rowów, wyrównywanie terenu i przewożenie materiałów oraz inne prace na placach budowy czy rozbiórki. MT100 to również uniwersalność osprzętu tak jak w przypadku większych ładowarek kompaktowych.”

 

Wyjątkowa charakterystyka pozwalająca wykonywać najbardziej wymagające zadania

Mimo kompaktowych rozmiarów miniładowarka gąsienicowa MT100 zapewnia jednak znamionowy udźwig roboczy 460 kg, obciążenie statyczne 1314 kg, dużą siłę odspajania i wysokość podnoszenia 2057 mm.

System przenośnych przeciwwag zapewnia jeszcze większe możliwości i pozwala użytkownikowi dostosować udźwig lub siłę zagłębiania w grunt w zależności od zastosowania. Standardowo przeciwwagi są umieszczone z przodu podwozia, by zapewnić optymalne zagłębianie w grunt. W razie potrzeby przeniesienie ich do tyłu zwiększa udźwig do 485 kg, a obciążenie statyczne do 1387 kg.

Silnik 25 KM stage V efektywnie napędza osprzęt roboczy. Napęd jazdy i potężny układ hydrauliczny 41 l/min sprawiają, że MT100 można wykorzystywać do różnorodnych prac z użyciem wielu różnych rodzajów osprzętu.

W zasadzie podczas prac budowlanych, rozbiórkowych czy kształtowania terenu MT100 wykorzystuje wiele modeli osprzętu montowanego na ładowarkach przy użyciu tego samego, standardowego systemu Bob-Tach. Jest ona również wyposażona w standardowe złącze pozwalające na mocowanie innego osprzętu, który klienci mogą mieć w swoim parku maszyn.

Gąsienice pomagają chronić zagospodarowane podłoże

Gąsienice MT100 pozwalają na poruszanie się po zagospodarowanym podłożu bez obaw o naprawy i koszty związane z uszkodzeniem powierzchni. Przy nacisku na podłoże 36 kPa (5,25 psi) standardowe wąskie gąsienice 180 mm zapewniają dobrą ochronę dla większości powierzchni darniowych i utwardzonych. Gąsienice o szerokości 250 mm jako opcja zmniejszają nacisk na podłoże do 30 kPa (3,97 psi). MT100 ma również jeden z najlepszych w tej klasie prześwit podłużny równy 205 mm, dzięki czemu praca nad przeszkodami i wokół nich jest bezpieczniejsza i łatwiejsza w pracach rozbiórkowych i przy kształtowaniu terenu.

Dane techniczne MT100:

 

 

 

Znamionowy udźwig roboczy (ISO):

Przeciwwaga przednia 460 kg – przeciwwaga tylna 485 kg

Obciążenie statyczne (ISO):

Przeciwwaga przednia 1314 kg – przeciwwaga tylna 1387 kg

Masa robocza:

1538 kg

Silnik:
Kubota D902-E4B-BC-1

18,5 kW (25 KM) przy 3600 obr/min

Prędkość jazdy:

Prędkość jazdy do przodu 6,6 km/h – prędkość jazdy wstecz: 4,7 km/h

Przepływ/ciśnienie hydrauliczne (standard):

41 l/min przy 20 MPa

Szerokość:

 904 mm (opcja z szerokimi gąsienicami 1045 mm)

Długość (z łyżką standardową):

2698 mm

Wysokość podnoszenia:

2057 mm

 Prześwit podłużny:

205 mm

 

 

Źródło: Bobcat

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ