Nowa koparka Cat MH3040

Ocena: 5
3133

Nowa koparka Cat MH3040 kontynuuje dziedzictwo modelu Cat MH3040, zapewniając moc i niezawodność koniecznie w szczególnie wymagających pracach przeładunkowych na złomowiskach, na wysypiskach śmieci i w tartakach. Wysięgnik, ramiona i inne strefy wysokich naprężeń są wzmocnione grubymi wielopłytowymi przegrodami oraz elementami odlewanymi i kutymi, tak aby pewnie wytrzymały lata ciężkiej eksploatacji. Specjalnie zaprojektowane mocowania na górnej ramie stanowią podparcie dla nowej, wytrzymałej kabiny.

 

 

Zastosowany w koparce nowy silnik Cat C7.1 o mocy 151 kW (202 KM) spełnia unijną normę emisji spalin Stage V oraz jest wyposażony w układ oczyszczania spalin, który nie wymaga obsługi ani okresowego wyłączania. Nowy tryb pracy Smart automatycznie dostosowuje moc silnika i układu hydraulicznego do warunków pracy w celu ograniczenia zużycia paliwa, natomiast tryb Power zapewnia ustawiczne dostarczanie maksymalnej mocy i w efekcie najwyższą wydajność. Energooszczędny silnik może pracować na biodieslu o stężeniu do B20, a zużycie paliwa ma nawet 25 procent niższe niż silnik w modelu M325D L MH. 

Zwiększona o 12 procent prędkość mechanizmu obrotu skraca czasy trwania cykli, tzn. pozwala przemieścić więcej materiału w tym czasie. Zaawansowany układ hydrauliczny ma mechanizm priorytetyzacji zaworów, który kieruje ciśnienie i przepływ tam, gdzie akurat są potrzebne, oraz dobiera najlepsze proporcje między mocą, wydajnością i możliwością sterowania obciążeniem. Nowością w koparce jest tryb zwiększonego udźwigu, który umożliwia podnoszenie większych ciężarów i poprawia sterowalność. Funkcje automatycznego rozgrzewania skracają czas potrzebny na nagrzanie oleju hydraulicznego w niskich temperaturach, zwiększając w ten sposób żywotność podzespołów. 

Komfort i elastyczność

Większa kabina Premium w modelu MH3040 ma pakiet wyciszający, który zmniejsza hałas odbierany wewnątrz podczas pracy. Węższe słupki w połączeniu z dużymi szybami ze szkła hartowanego zapewniają doskonałą widoczność dookoła. Standardowo są montowane kamery tylna i boczna po prawej stronie, które pokazują operatorowi sytuację w otoczeniu maszyny. Nowy układ sterowania za pomocą joysticków pozwolił wyeliminować kolumnę kierownicy, co dodatkowo polepszyło widoczność do przodu. Odchylana lewa konsola bardzo ułatwia wchodzenie i wychodzenie z kabiny.

Monitor powiększony do 254 mm (10 cali), wyposażony w dotykowy panel o wysokiej rozdzielczości oraz pokrętła, ułatwia nawigowanie po intuicyjnym interfejsie. Joysticki sterujące są umieszczone ergonomicznie w zasięgu operatora, tak aby nie musiał on wykonywać zbędnych czynności, natomiast ustawieniach joysticków i preferowanego trybu mocy można szybko skonfigurować na monitorze pod konkretnym identyfikatorem użytkownika. Fotel Premium z zawieszeniem pneumatycznym oraz zagłówkiem, ogrzewaniem i wentylacją można dopasować do postury każdej osoby.

Ramiona i wysięgniki mogą mieć maksymalną długość 15,5 m (50,8 stopy), a różnorodność ich konfiguracji uwzględnia specyfikę najróżniejszych zastosowań. Klienci mogą wybierać wśród osprzętu roboczego o różnych typach i wielkości, odpowiednio do potrzeb w zakresie przeładunku materiałów i wykonywania innych zadań w miejscu pracy. Lampy LED montowane standardowo na wysięgniku, ramieniu i kabinie mają łączną moc 1800 lumenów, umożliwiając normalne operowanie maszyną przy słabym oświetleniu. Opcjonalny, montowany w fabryce 20-kilowatowy generator z okablowaniem doprowadzonym do szczytu ramienia pozwala sprawnie zasilać magnes przeznaczony do przeładunku materiałów ferromagnetycznych. 

Uproszczona obsługa serwisowa

Zmiany konstrukcyjne maszyny MH3040 związane z obsługą serwisową obniżają koszty konserwacji nawet o 20 procent. W celu zmniejszenia wymagań konserwacyjnych okres wymiany wszystkich filtrów paliwa zsynchronizowano do 1000 godzin pracy, a nowy filtr wlotu powietrza z filtrem wstępnym również starcza nawet na 1000 godzin. Nowy filtr oleju hydraulicznego lepiej wychwytuje zanieczyszczenia, a okres jego wymiany wydłużono do 3000 godzin pracy — to 50% więcej niż w modelu M325D L MH. Nowe zawory zapobiegające wyciekom pozwalają zachować czystość oleju podczas wymiany i w ten sposób poprawić żywotność układu.

Zużycie filtrów koparki i okresy między przeglądami można szybko sprawdzać na wysokiej jakości monitorze w kabinie. Wysokowydajne wentylatory chłodzące mają napęd elektryczny, który załącza się tylko w razie potrzeby. Można w nich zaprogramować okresową zmianę kierunku obrotów, tak aby oczyszczać rdzenie chłodnicy bez przerywania pracy maszyny. Nowy węzeł serwisowy z prawej strony umożliwia wygodny dostęp na potrzeby uzupełniania paliwa i sprawdzania oleju silnikowego.

Standardowa funkcja Product Link™, stanowiąca nowość w koparce do prac przeładunkowych MH3040, rejestruje newralgiczne dane eksploatacyjne, takie jak lokalizacja maszyny, przepracowany czas, zużycie paliwa, wydajność, czas bezczynności, alarmy serwisowe i kody usterek. Menedżer floty może zdalnie śledzić te informacje i na ich podstawie odpowiednio dysponować sprzętem. Nowa usługa Remote Flash uruchamia wszelkie instalacje poza godzinami pracy maszyny. W ten sposób wygodnie pilnuje, aby maszyna miała zawsze najnowszą wersję oprogramowania pokładowego zapewniającego wysoką wydajność, sprawność użytkową i minimalizację przestojów.

 

Źródło: 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ