Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

NOEtop z systemem ściągów jednostronnych

Ocena: 0
3593
 Istnieje duże zapotrzebowanie na ściągi do systemów deskowań, które mogą być instalowane po jednej ze stron szalunku. NOE-Schaltechnik zareagował na tę lukę specjalnym rozwiązaniem w ofercie: system tarcz NOEtop może być teraz używany ze ściągami jednostronnymi NOEtop EinsA.
 
Umieszczanie stożkowego ściągu oraz nakrętki nastawczej by zamknąć deskowanie na wielkoformatowej płycie NOEtop
Fot. NOEZamykanie deskowania NOEtop EinsA przy użyciu wkrętarki
Fot. NOE
Firma NOE-Schaltechnik wypuściła na rynek NOEtop EinsA w kwietniu 2016 roku. Wkrótce potem firma Grossman-Bau wykorzystała go przy budowie ścian silosu w centrum recyklingu w Monachium. Grossman-Bau testował nowy produkt, by upewnić się czy będzie można użyć go w przyszłości na innych dużych projektach. Wyniki okazały się wielce obiecujące.

„Nasi pracownicy nie musieli przechodzić dodatkowych szkoleń, jako że często korzystamy ze ściennych deskowań NOEtop. Dlatego też mogliśmy natychmiast rozpocząć prace. Ponadto, zaoszczędziliśmy sporo czasu przy budowie 18-metrowych ścian o wysokości 5 m - o ok. 2 godziny szybciej niż poprzednio wznieśliśmy jedną ścianę a potem o 1 godzinę szybciej demontowaliśmy deskowanie” – powiedział kierownik robót z firmy Grossman-Bau.

Do stosowania NOEtop EinsA wymagany jest stożkowy ściąg, a przez to zbędna staje się otaczająca plastikowa rurka dystansowa. Oznacza to, że rurka nie musi być cięta na długość a potem zakładana. Nie ma żadnych nieużywanych dziur na ściągi do zatkania, ani konieczności wznoszenia rusztowania na skraju deskowania, by zainstalować ściągi. Zamiast tego, NOEtop EinsA ma prosty system zaciskowy, który można ustawić z regulacją co 10 mm. Tak uzyskuje się wymaganą grubość ściany a cały proces zajmuje niewiele czasu. Tanie gumowe uszczelki gwarantują brak przecieków przy ściągach. Deskowanie można obsługiwać tylko z jednej strony.Tylne deskowanie z uchylną nakrętką NOEtop EinsA. Jedną z zalet jest to, że nie trzeba kupować nowego systemu deskowań. System tarcz NOEtop z łatwością można dostosować do NOEtop EinsA
Fot. NOE

NOEtop EinsA wytrzymuje parcie betonu do 60 kN/m2. Nowy produkt jest idealny dla firm, które już mają panele NOEtop i teraz chciałaby skorzystać z systemu ściągów jednostronnych. Nie muszą zaopatrywać się w nowe deskowania.
Źródło: Forum Budowlane, nr 11 (246) 2016
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ