Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Niezawodna i bezpieczna łączność

Ocena: 0
4957
W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie wiele miejsc pracy bez dobrej i pewnej komunikacji. Sprawna i pewna łączność na budowie jest elementem ułatwiającym pracę i zachowanie bezpieczeństwa. Pozwala też na zwiększenie wydajności pracy.

Fot. Radmor

Wykonując swoje zadania pracownicy muszą mieć pewność, że środek łączności, którym się posługują nie zawiedzie ich w trudnym momencie.

Gdyński Radmor oferuje różnorodne systemy łączności radiowej – począwszy od prostych urządzeń na pasma nielicencjonowane, przez sieci dyspozytorskie, aż po sieci łączności cyfrowej Tetra. Wszystko zależy od zapotrzebowania i wielkości terenu, na którym ma być zapewniona łączność.


Maszt z urządzeniami nadawczo-odbiorczymi Tetra oferowany przez Radmor
Fot. Radmor


Niewielkie, lekkie i bardzo proste w obsłudze radiotelefony PMR pracują na nielicencjonowanym paśmie 446 MHz. W związku z tym nie trzeba starć się o pozwolenia na wykorzystanie pasma częstotliwości ani dopełniać żadnych formalności. Koszty użytkowania ograniczają się jedynie do kosztów zakupu urządzeń oraz energii elektrycznej zużytej do ładowania baterii. Przy porównaniu ich z miesięcznymi rachunkami za używanie na budowie telefonów komórkowych można uznać je za nieistotne. Różnorodne akcesoria umożliwiają wygodne korzystanie z urządzeń. Specjalne futerały chronią je przed uszkodzeniem, kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Jeśli wykorzystana zostanie funkcja Vox, czyli włączanie radiotelefonu głosem, używanie radiotelefonu nie przeszkadza w wykonywaniu innych czynności. Zasięg radiotelefonu, do 3 km, jest zależny od ukształtowania terenu i rodzaju zabudowy. Jest to sprzęt bardzo pożyteczny do zapewnienia łączności na stosunkowo niewielkich placach budowy.


Niewielki i prosty w obsłudze radiotelefon Radmor
Fot. Radmor


W przypadku rozległych budów lub firm realizujących kilka inwestycji w odległych od siebie miejscach lepiej sprawdzają się systemy dyspozytorskie wykorzystujące stacje bazowe, radiotelefony przewoźne i doręczne. Klientom generującym bardzo dużo połączeń głosowych i transmisji danych Radmor oferuje cyfrowe sieci Tetra, zapewniające doskonałą jakość głosu, rozbudowane możliwości komunikacji oraz bezpieczeństwo połączeń.

Doręczne terminale zarówno dla systemów dyspozytorskich, jak i trankingowych są wytrzymałe na surowe warunki. Są bryzgoszczelne, odporne na działanie pyłu oraz uderzenia, nieuniknione podczas pracy w terenie. Oferowane są też terminale iskrobezpieczne zaprojektowane do prowadzenia bezpiecznej korespondencji w miejscach, gdzie znajdują się substancje łatwopalne.

Radmor oferuje nie tylko sieci łączności i urządzenia do nich. Zapewnia również pomoc przy doborze odpowiedniego systemu, tak aby był nie tylko opłacalny ekonomicznie, ale również sprawny i łatwy do rozbudowy.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (164) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: