Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Najbardziej kompaktowe narzędzia w klasie 10,8 V

Ocena: 0
3069
Nowe narzędzia firmy Bosch dla profesjonalistów (wiertarko-wkrętarka GSR 10,8-2-LI oraz wkrętarka GSR 10,8-LI) charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, które ułatwiają pracę w miejscach trudno dostępnych oraz w czasie trzymania w górze. Obie nowości zasilane są ogniwami litowo-jonowymi z technologią Bosch Premium wydłużającą żywotność akumulatora nawet o 400%.

Nowe kompaktowe narzędzia firmy Bosch: wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8-2-LI Professional i wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8-LI Professional

Fot. Bosch


Cechą charakterystyczną narzędzi jest również 2-biegowa przekładnia osiągająca moment obrotowy
30 Nm. Model GSR 10,8-2-LI (w walizce L-Boxx) będzie dostępny od maja br., natomiast model GSR 10,8-LI (w kartonie) pojawi się w sprzedaży w czerwcu br. Każdy profesjonalista zainteresowany samodzielnym przetestowaniem możliwości nowej wiertarko-wkrętarki GSR 10,8-2-LI
Professional może przez stronę www.bosch-pro-team.com przystąpić do programu „Bosch ProTeam” i zgłosić swoją kandydaturę.

Optymalne manewrowanie urządzeniami możliwe jest dzięki ich niewielkim wymiarom: model GSR 10,8-2-LI Professional ma długość 169 mm, a GSR 10,8-LI Professional mierzy 143 mm. Kompaktowość jednak nie jest ich jedyną zaletą. Wydajna, 2-biegowa przekładnia gwarantuje optymalne przeniesienie siły napędu oraz wysoki moment obrotowy dochodzący do 30 Nm. Umożliwia to wkręcanie wkrętów o maks. średnicy 7 mm. Jednak nowe narzędzia Bosch są przeznaczone zwłaszcza do wkręcania małych wkrętów (3,5x3,5 mm i 4x40 mm) w płytach wiórowych, miękkim i twardym drewnie oraz tworzywie sztucznym.

Komfort pracy
„Wypróbowałem już oba modele nowych wkrętarek Bosch w klasie 10,8 V
i muszę przyznać, że znacznie ułatwiają one moją codzienną pracę. Byłem początkowo nieufny wobec tak małych rozmiarów wkrętarki, ale okazała się zaskakująco mocna i mogę nią swobodnie wykonać wszystkie prace, które przewidywałem dla tego narzędzia. Istotną cechą narzędzi jest przede wszystkim hamulec silnika, który bezzwłocznie zatrzymuje urządzenie po wkręceniu wkrętu. Zapewnia to dokładność pracy, zwłaszcza w momencie, gdy wkręca się szereg wkrętów pod rząd. Dużym udogodnieniem, szczególnie w ciemnych i trudnodostępnych zakamarkach, jest również zintegrowana lampa LED doskonale oświetlająca miejsce pracy”
– mówi Cezary Wiśniewski, właściciel firmy remontowo-budowlanej.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Bosch GSR 10,8-2-LI Professional posiada uchwyt wiertarski 10 mm z systemem Auto-Lock umożliwiający łatwą wymianę wierteł z chwytem cylindrycznym. Można nimi bez trudu wiercić otwory o maks. średnicy 19 mm, w różnego rodzaju materiałach. Wkrętarka akumulatorowa Bosch GSR 10,8-LI Professional jest natomiast wyposażona w uchwyt uniwersalny, w którym można bez problemu mocować wszystkie popularne wiertła i końcówki wkręcające z chwytem sześciokątnym 1/4”.

Akumulator o długiej żywotności
Długą żywotność akumulatora litowo-jonowego Premium zapewnia system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection) firmy Bosch. Niezawodnie chroni on akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem ogniw. Akumulatory nie wykazują przy tym efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania. W wyposażeniu seryjnym wiertarko-wkrętarek znajduje się 45-minutowa ładowarka. Dzięki technologii szybkiego ładowania Hyper Charge firmy Bosch akumulatory są naładowane w 75% już po upływie połowy czasu ładowania. W trakcie pracy praktyczny wskaźnik stanu naładowania akumulatora z trzema diodami LED, umieszczony na akumulatorze litowo-jonowym obu urządzeń informuje o dostępnych rezerwach energii.


Wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8-2-LI dostępna jest w koncepcji opakowań L-Boxx
Fot. Bosch


L-Boxx – do transportu i przechowywania
Modele GSR 10,8-2-LI Professional oraz GSR 10,8-LI Professional mogą być dostępne w kartonach lub w nowych opakowaniach systemowych o nazwie L-Boxx.

L-Boxx jest prostym systemem łączenia i odłączania poszczególnych walizek, który zapewnia komfortowy transport kilku elektronarzędzi jednocześnie. Można go dowolnie skonfigurować w zależności od potrzeb w celu przechowywania w porządku urządzeń, osprzętu i materiałów eksploatacyjnych.

Tym samym L-Boxx jest bardziej komfortowym rozwiązaniem, niż wszystkie konwencjonalne walizki. Zapewnia utrzymanie porządku oraz wygodny transport, a jego solidna konstrukcja bez problemu wytrzyma obciążenie do 100 kg. Koncepcja L-Boxx powstała we współpracy z firmą Sortimo, wiodącym na rynku producentem wyposażenia pojazdów specjalistycznych. Jest to także jedyny system walizek systemowych, który w zabudowie pojazdu z sukcesem przeszedł testy kolizji samochodu z przeszkodą, okazując się bezpieczny dla kierowcy i wnętrza pojazdu.

Bosch ProTeam
Jak zostało zaznaczone na początku, uczestnicy programu Bosch ProTeam mogą bezpłatnie testować nowości z niebieskiej linii elektronarzędzi oraz wymieniać się swoimi doświadczeniami z innymi profesjonalistami. Wśród dostępnych do testowania urządzeń znajduje się również wiertarko-wkrętarka Bosch GSR 10,8-2-LI Professional. Każdy, kto chciałby poznać jej innowacyjne właściwości, może od 15 maja 2010 do 31 lipca 2010 r. zgłosić się na stronie www.bosch-pro-team.com do testu praktycznego tej wiertarko-wkrętarki. Na stronie programu zamieszczony jest również dokładny regulamin programu.

Źródło: Forum Budowlane, nr 5 (168) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: