Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Mobilny warsztat Metabo

Ocena: 0
3262
Pomimo spowolnienia w branży, niemiecki producent profesjonalnych elektronarzędzi, firma Metabo, proponuje kolejne praktyczne rozwiązania i unikatowe pakiety serwisowo-gwarancyjne. W ofercie Metabo pojawiły się właśnie nowe zestawy o nazwie handlowej „Mobilny warsztat”.
„Mobilny warsztat” Metabo z wiertarko-wkrętarką BS 18Li (18 V)
Fot. Metabo

W ostatnich latach Metabo zdążyło już przyzwyczaić swoich klientów do nowości i nietuzinkowego podejścia do serwisowania swoich narzędzi. Wiosną tego roku, firma wprowadziła na rynek akumulator o pojemności 4,0 Ah. Od kilku miesięcy narzędzia akumulatorowe, a także małe i duże młoty udarowe objęte są gwarancją XXL i programem „Zero kosztów serwisowych”.

Czym jest mobilny warsztat? To walizka narzędziowa zawierająca wiertarko-wkrętarkę, dwa akumulatory, szybką ładowarkę oraz zestaw 65 dodatkowych akcesoriów (komplet wierteł do drewna, metalu, zestaw bitów, nasadki do wkręcania śrub z łbem sześciokątnym, wiertła łopatkowe, nóż segmentowy, miara zwijana, pogłębiacz, uchwyty do bitów). Do wyboru jest jeden z trzech modeli wkrętarek akumulatorowych: BS 12NiCd, BS 14,4Li lub BS 18Li.

Pierwszy z modeli to podstawowa wkrętarka Metabo zasilana akumulatorami NiCd o pojemności 1,7 Ah. Posiada dwubiegową przekładnię, która rozpędza wrzeciono odpowiednio do 350 obr./min oraz 1200 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 16/32 Nm (miękki/twardy). Maszyna jest wyposażona w jednoczęściowy uchwyt wiertarski. BS 12NiCd wyposażono także w hamulec bezpieczeństwa oraz oświetlenie.


Walizka narzędziowa zawiera ponadto 65 dodatkowych akcesoriów
Fot. Metabo


Mobilny warsztat można także kupić w wersji zasilanej akumulatorami litowo-jonowymi. Dostępne są dwa modele: BS 14,4Li i BS 18Li. Pierwszy z nich to dwubiegowa wkrętarka z jednotulejowym, jednoczęściowym uchwytem wiertarskim. Na pierwszym biegu uzyskuje się prędkość 450 obr./min (dla obu wersji), na drugim 1600 obr./min (dla wersji BS 18Li prędkość ta wynosi 1650 obr./min). Maszyny mogą pracować z maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 20/40 Nm (BS 14,4Li) i 24/48 Nm (BS 18Li). Zdolność do bezproblemowego wiercenia w drewnie to 20 mm, w stali – 10 mm. Narzędzia litowo-jonowe mają także szereg zabezpieczeń chroniących ogniwa przed przeładowaniem, bądź niedoładowaniem, a samą maszynę przed przeciążeniami. Wart uwagi jest system ESCP (Electronic Single Cell Protection) gwarantujący ochronę poszczególnych ogniw w akumulatorze.

Dla użytkowników „Mobilnych warsztatów” ważna będzie z pewnością informacja na temat warunków gwarancji i zasad serwisowania. Metabo, do tej chwili jako jedyny producent, wprowadziło 3-letnią gwarancję na akumulatory wykonane w technologii litowo-jonowej. Wraz z zakupem maszyny ich użytkownicy zostają także objęci programem „Zero kosztów serwisowych”. Program działa przez 12 miesięcy, od momentu zakupu, równolegle z gwarancją. Jeśli w tym czasie nastąpi awaria, naprawa dokonywana jest za darmo. Bardziej szczegółowe informacje i regulamin dostępny jest na stronie internetowej firmy Metabo. 

Forum Budowlane, nr 11 (197) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: