Minikoparka z dużymi możliwościami

Ocena: 0
4150
Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedsiębiorstw komunalnych oraz firm zajmujących się architekturą krajobrazu cieszą się małe maszyny, w klasie do 2 ton. Mocną propozycją firmy Takeuchi w tym segmencie jest minikoparka oznaczona symbolem TB 219.

Fot. Takeuchi

Minikoparka TB 219 ma 980 mm szerokości oraz 2870 mm długości.

Dzięki tym wymiarom można ją bez najmniejszych problemów przewozić na małej przyczepie. Wybrane przez firmę Takeuchi siłowniki oraz silnik 11,5 kW (15,7 KM) zapewniają maszynie wystarczająco dużą moc do wykonywania podstawowych zadań, ale nie tylko. Przykładowo, przy wykorzystaniu ramienia o długości ponad 4 m, może być np. wykorzystana do rozładunku i załadunku ważącej prawie 400 kg zagęszczarki.

Podwozie minikoparki jest rozszerzane hydraulicznie z 980 na 1370 mm, a dzięki zastosowaniu połączenia na sworznie, standardowy lemiesz można szybko zmienić na szerszy.


Nietypowe wykorzystanie minikoparki Takeuchi TB 219
Fot. Takeuchi

Jeśli chodzi o aspekt bezpieczeństwa, to należy podkreślić, że TB 219 została wyposażona w dach ochronny oraz oszkloną kabinę bezpieczeństwa spełniającą standardy ROPS/FOPS/TOPS. Dodatkowo można tutaj zauważyć praktyczne rozwiązanie – seryjnie montowane „uszy” na dachu. Umożliwiają one bezproblemowe przenoszenie maszyny za pomocą żurawia.


Fot. Takeuchi

Konstruktorzy TB 219 nie myśleli tylko o mocy, różnorodnych zastosowaniach i bezpieczeństwie, ale również o bardzo dobrej jakości. Oznacza to, że miejsca narażone na zużycie zostały tak zaprojektowane, aby znacząco zwiększyć żywotność podzespołów. Np. w obrotowym uchwycie, łożyska przy sworzniu głównym umieszczono w obudowach. Dzięki temu osiągnięto wolniejsze zużycie, co w konsekwencji skutkuje mniejszą ilością napraw.

Poza przemyślanymi detalami konstrukcyjnymi zadbano także o wygląd koparki. Zamontowano reflektory robocze na wysięgniku i kabinie. Na podwoziu znajdują się łatwo dostępne uchwyty służące jako zabezpieczenie na czas transportu. Aby zwiększyć różnorodność zastosowania, możliwe jest opcjonalne zamontowanie systemu szybkiej wymiany osprzętu i haka do przenoszenia ładunków.

Źródło: Forum Budowlane, nr 7 (182) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ