Minikoparka Takeuchi TB 219

Ocena: 4.9
4333
Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedsiębiorstw komunalnych oraz firm zajmujących się architekturą krajobrazu cieszą się maszyny klasy do 2 t. Mocną propozycją firmy Takeuchi w tym segmencie jest minikoparka TB 219.

Fot. Takeuchi

Minikoparka TB 219 ma 980 mm szerokości i 2870 mm długości. Dzięki tym wymiarom można ją bez problemów przewozić na małej przyczepie. Wybrane przez firmę Takeuchi siłowniki oraz silnik 11,5 kW (15,7 KM) zapewniają wystarczająco dużą moc do wykonywania podstawowych zadań. Podwozie minikoparki jest rozszerzane hydraulicznie z 980 na 1370 mm, a dzięki zastosowaniu połączenia na sworznie, standardowy lemiesz można szybko zmienić na szerszy.

Jeśli chodzi o aspekt bezpieczeństwa, to należy podkreślić, że TB 219 została wyposażona w dach ochronny oraz oszkloną kabinę spełniającą standardy ROPS/FOPS/TOPS.

Konstruktorzy TB 219 zadbali także o wysoką jakość. Miejsca narażone na zużycie zostały tak zaprojektowane, aby znacząco zwiększyć żywotność podzespołów. Np. w obrotowym uchwycie, łożyska przy sworzniu głównym umieszczono w obudowach. Dzięki temu osiągnięto wolniejsze zużycie, co w konsekwencji skutkuje mniejszą ilością napraw. 

Źródło: Forum Budowlane, nr 10 (209) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ