Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Mieszarka, która da radę tam, gdzie brakuje sieci 230 V

Ocena: 0
2440

Jest lekka i ergonomiczna, ale jednocześnie mocarna i trwała - na rynku debiutuje nowa, akumulatorowa mieszarka Collomix Xo 10 NC. Doskonale radzi sobie z klejami, farbami, zaprawami i tynkami. I to w miejscach, w których nie mamy dostępu do prądu z sieci.

To urządzenie zaprojektowano z myślą o profesjonalistach. Zostało zbudowane na bazie sprawdzonego, niezawodnego modelu Xo 1 HF.

Stworzona do zadań specjalnych

Mieszarkę wyposażono w wytrzymały silnik najnowszej generacji, który jest zasilany wydajnym akumulatorem 18V 5.2 Ah (zapewnia stałą, wysoką moc, a stan jego naładowania sygnalizują specjalne diody). To umożliwia ciężką pracę nawet tam, gdzie niedostępna jest sieć 230 V. Nowa mieszarka doskonale radzi sobie z substancjami o objętości do 40 litrów (co oznacza masę rzędu 30 kilogramów). "Jej maksymalna prędkość pracy to 640 obrotów na minutę, ale można ją płynnie regulować dzięki specjalnemu, wygodnemu spustowi" - mówi Radosław Koźba, menadżer produktu w Lange Łukaszuk.

Wygoda pracy gwarantowana

Na szczególną uwagę zasługują jeszcze dwie cechy tej maszyny: solidne wykonanie i ergonomiczna budowa. Silnik oraz inne urządzenia we wnętrzu są chronione trwałą, podwójną obudową, co zapobiega dostaniu się tam pyłu i wody, a w efekcie - uszkodzeniu. "Przede wszystkim jednak, Xo 10 NC została skonstruowana tak, by maksymalnie ułatwić pracę tym, którzy z niej korzystają" - podkreśla Radosław Koźba z Lange Łukaszuk. "Całe urządzenie jest idealnie wyważone, rękojeść została umieszczona na odpowiedniej wysokości, a uchwyty są wyprofilowane głównie z myślą o ergonomii" - dodaje. Dzięki zastosowaniu szybkozłącza HEXAFIX, do wymiany mieszadeł nie są potrzebne narzędzia - wszystko można zrobić szybko, sprawnie, bez komplikacji. Natomiast specjalna przekładnia zapewnia mieszarce wysoki moment obrotowy i długą żywotność.

Żadnych problemów z obsługą

Całe urządzenie (bez mieszadła i akumulatora) waży 3,5 kilograma. Zostało skonstruowane tak, by w razie potrzeby bez kłopotów naprawić uszkodzone elementy. Szczotki silnika można wymienić łatwo, bez skomplikowanych narzędzi i procedur. Litowo-jonowy akumulator ładuje się około 100 minut. Mieszarka jest dostępna w trzech wersjach:

  • bez akumulatora i ładowarki,
  • z jednym akumulatorem i ładowarką,
  • z dwoma akumulatorami i ładowarką.

Planując cięższe prace, warto się zastanowić na dokupieniem do zestawu drugiego akumulatora, co umożliwi dłuższe korzystanie z nowej mieszarki niemieckiej firmy Collomix.

Źródło i zdjęcie: Lange Łukaszuk

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: