Łyżki przesiewające Allu DL

Ocena: 0
5402
Firma Allu Oy, producent znanych na naszym rynku łyżek przesiewająco-kruszących, w 2013 roku wprowadziła nową serię łyżek przesiewających Allu DL. Te wielofunkcyjne urządzenia, poza przesiewaniem mają możliwość mieszania, napowietrzania i ładowania za jednym podejściem.

Tegoroczna nowość firmy Allu – łyżka przesiewająca DL
Fot. Renox


Nowe produkty uzupełniły ofertę Allu w zakresie łyżek: DN/DNS – podstawowych do maszyn o masie 10–18 t,DS/DSB – mocnych do maszyn o masie 16–35 t i DH/DHB – ciężkich Heavy Duty do nośników ważących 18–45 t.

Należące do nowej serii modele DL 2-09, DL 2-12, DL 2-17 przeznaczone są do koparek o masie od 4 do 12 t i ładowarek ważących od 2 do 8 t oraz miniładowarek, skidów, koparkoładowarek i traktorów. Dzięki nowym wałom i zastosowanym sitom można nimi przesiewać materiał na frakcję 0–15, 0–25 lub 0–55 mm.

W serii DL napęd łańcuchowy znajduje się w zamkniętej komorze olejowej i tym samym nie wymaga codziennej obsługi serwisowej. Nie ma też potrzeby instalowania przelewu nadmiaru oleju z powrotem do zbiornika hydraulicznego co znacznie ułatwia montaż łyżek na maszynach bazowych. Łyżki DL wyposażone są w samoczyszczące się wały z wymiennymi ostrzami, odpowiednie także do przesiewania materiałów mokrych.


Należąca do nowej serii łyżka Allu DL 2-17 zamontowana na traktorze
Fot. Renox


Ponadto należy wspomnieć, że firma Allu ma w ofercie ponad 40 modeli różnych łyżek przesiewających lub przesiewająco-kruszących przeznaczonych do różnej wielkości ładowarek kołowych i koparek oraz wielu zastosowań. Dzięki tym urządzeniom można odzyskać wykopany materiał, przesiać, skruszyć, zmieszać i ponownie wbudować bez konieczności wymiany gruntu.

Źródło: Forum Budowlane, nr 11 (210) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ