Lekkie maszyny ubijające Bobcat

Ocena: 5
1518

Sprzęt do zagęszczania wymagany jest w wielu branżach. Żaden plac budowy nie obejdzie się bez zagęszczarki do gleby czy asfaltu. Aby spełnić te potrzeby, firma Bobcat wprowadziła na rynek nową linię lekkiego sprzętu zagęszczającego we współpracy z grupą Ammann, marką znaną z komfortu i wydajności jej produktów.

 

 

Najnowsze rozszerzenie oferty produktów Bobcat w ramach kampanii Next is Now pozwoli spełnić wymagania związane z niemal każdym rodzajem prac wymagających zagęszczania. Konstrukcje tych maszyn obejmują najnowsze rozwiązania, które pozwalają osiągnąć maksymalną wydajność, zapewniając jednocześnie komfort, bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. W sumie linia zagęszczarek firmy Bobcat składa się z siedmiu różnych rodzin produktów, w których docelowo będzie dostępnych 37 modeli, od zagęszczarek stopowych o masie 29 kg po walce prowadzone ważące 2,6 t.

 

Mike Vought, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami w Doosan Bobcat EMEA, powiedział: „Wprowadzenie pełnej linii sprzętu zagęszczającego stanowi część ambitnej strategii dywersyfikacji w ramach naszego programu Next is Now. Poza innowacjami produktów to kolejna siła napędowa pozwalająca nam zrealizować naszą wizję uzyskania wiodącej pozycji w branży sprzętu kompaktowego. Aby osiągnąć nasze cele, nawet w wyjątkowo trudnym roku 2020, wprowadziliśmy bezprecedensową liczbę nowych produktów i rozwiązań. Podobnie będzie w roku 2021.

 

„Sprzęt zagęszczający to jedna z kilku zupełnie nowych kategorii produktów, które Bobcat wprowadził w 2020 r (inna nowa kategoria to na przykład Kompaktowe ładowarki Przegubowe). To rozszerzenie oferty było uzupełnione przez znaczące nowości w innych kategoriach maszyn marki Bobcat, takich jak wiodące na rynku minikoparki, podnośniki przegubowe i sztywne, ładowarki o sterowaniu burtowym i ładowarki kompaktowe oraz koparko”.

 

Linia lekkich maszyn ubijających Bobcat obejmuje:

 

•           Wibracyjne zagęszczarki stopowe

•           Wibracyjne zagęszczarki płytowe

•           Zagęszczarki dwukierunkowe

•           Zagęszczarki hydrostatyczne

•           Miniwalce

•           Walce do wykopów

•           Walce tanemowe

 

Lekkie maszyny zagęszczające mają szereg zastosowań w różnych branżach:

 

Branża budowlana – lekkie zagęszczarki zwiększają wytrzymałość gruntu, poprawiają stabilność i nośność, eliminując puste przestrzenie i związując cząstki gleby. 

Prace drogowe – zagęszczanie asfaltu i materiałów podbudowy zwiększa ich odporność na ruch drogowy i ich ogólną trwałość. 

 

Kształtowanie krajobrazu – zagęszczarki stopowe i płytowe są wykorzystywane w uprawach ogrodowych i innych zastosowaniach związanych z kształtowaniem krajobrazu, gdyż ich niewielkie wymiary i niska masa ułatwiają przemieszczanie z miejsca na miejsce. 

 

Wibracyjne zagęszczarki stopowe

 

Linia wibracyjnych zagęszczarek stopowych firmy Bobcat składa się z sześciu modeli – R30, R60, R68, R60P, R68P oraz R70D od 29 do 89 kg i jest przeznaczona do drobnych prac związanych z rowami, drenażem i rurociągami. Ze względu na łatwość transportu są też one często stosowane podczas konserwacji dróg. Są one odpowiednie do zagęszczania gleb mieszanych, piasku, żwiru, iłów i gliny.

Wszystkie wibracyjne zagęszczarki stopowe Bobcat są wyposażone w uchwyt redukujący drgania oraz mają rozkład masy obliczany przy użyciu najnowszych metod CAD, zapewniający maksymalne bezpieczeństwo i komfort operatora. R60 oraz modele podane powyżej mają również wbudowany układ regulacji wysokości.

 

Wibracyjne zagęszczarki płytowe

 

Oferowanych jest również sześć różnych wibracyjnych zagęszczarek płytowych, które służą do zagęszczania piasku, żwiru, chudego betonu, żwiru pokrytego bitumenem oraz bruku.Również tutaj niewielkie wymiary ułatwiają transport maszyn pomiędzy różnymi stanowiskami roboczymi i sprawiają, że idealnie sprawdzają się w ograniczonej przestrzeni (rowy, rurociągi czy chodniki), a nawet przy kształtowaniu krajobrazu.

 

Modele FP10.33, FP12.40, FP15.40, FP15.50, FP20.50 oraz FP20.50D to najmniejsze produkty z oferty wibracyjnych zagęszczarek płytowych, o masie od 54 do 115 kg. Przemyślana konstrukcja uchwytu chroni operatora przed niepożądanymi drganiami, a rama maszyny zapewnia pewny chwyt i łatwe panowanie nad maszyną.

 

Wibracyjne zagęszczarki dwukierunkowe

 

Wibracyjne zagęszczarki dwukierunkowe firmy Bobcat przeznaczone są głównie do budownictwa lądowego i budowy dróg. Mogą one łatwo zagęszczać dowolny rodzaj podłoża, np. piasek, żwir, tłuczeń, beton oraz kostkę brukową. Linia obejmuje dwanaście modeli o masach od 109 do 490 kg – są to: RP22.40, RP22.40D, RP25.40D, RP25.50D, RP30.50, RP30.50D, RP30.60, RP30.60D, RP40.60, RP40.60D, RP49.20D oraz RP59.20D.

 

Wszystkie zagęszczarki dwukierunkowe Bobcat wykorzystują konstrukcję z dwoma wałkami, co pozwala na zmianę kierunku podczas zagęszczania. Rozwiązanie to zwiększa również masę maszyny i zapewnia większą siłę zagęszczania. Sterowanie hydrostatyczne gwarantuje łatwość użytkowania i szybką zmianę kierunku zagęszczania. 

 

Zagęszczarki hydrostatyczne

 

Linię zagęszczarek płytowych uzupełniają cztery hydrostatyczne zagęszczarki płytowe – HP50.75, HP55.75, HP60.85 oraz HP65.85 o masie od 450 do 582 kg. Hydrostatyczne zagęszczarki dwukierunkowe są przeznaczone do cięższych prac związanych z zagęszczaniem w budownictwie lądowym i budowie dróg. 

 

Pozwalają one na łatwe zagęszczanie dowolnego rodzaju podłoża, takiego jak piasek, żwir, tłuczeń, asfalt czy kostka brukowa.Linia hydrostatycznych zagęszczarek płytowych Bobcat jest wyposażona w układ hydrauliczny, który nie wymaga pasa klinowego. Wykorzystują one specjalny układ poruszający z dwoma (HP50.75 oraz HP60.85) lub trzema wałkami (HP55.75 oraz HP65.85), zapewniający maksymalną wydajność zagęszczania i możliwość pracy nawet na dużych pochyłościach. 

 

Miniwalce

 

Miniwalce to uniwersalne maszyny, nadające się do zagęszczania materiałów bitumicznych, ale również do lekkich prac ziemnych i innych zastosowań wymagających zagęszczania. Bobcat oferuje model WR65 w dwóch wersjach: z silnikiem Hatz lub Yanmar; obie wersje są wyposażone w dwa walce zapewniające maksymalne zagęszczanie. 

 

To maszyny całkowicie hydrauliczne, z wbudowanym układem spryskiwania.Miniwalce Bobcat są również wyposażone w układ wyboru dwóch amplitud, który pozwala w kilka sekund przełączyć się z zagęszczania gleby/żwiru na asfalt/bitumy.

 

Walce do wykopów

 

Jak sama nazwa wskazuje, walce do wykopów służą głównie do zagęszczania podłoża w wykopach. Bobcat oferuje modele TR75 (przegubowy) o masie 1340 kg oraz TR85S (o sterowaniu burtowym) o masie 1305 kg. Sprawdzają się one również w szeregu innych zastosowań, takich jak układanie rurociągów czy instalacji kablowych,, mają również korzystne zastosowania komercyjne czy przemysłowe, nawet na wysypiskach. 

 

Można je wykorzystywać do zagęszczania gleby, piasku czy żwiru, a nawet trudnych materiałów takich jak glina.

 

Walce tanemowe

 

Walce tandemowe są stosowane na większych powierzchniach na podbudowie, asfalcie czy innych podłożach.Są wykorzystywane głównie na małych lub średnich placach budowy oraz podczas budowy dróg.

 

Źródło: Bobcat

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ