Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Ładowarki Doosan na rynku czeskim

Ocena: 0
2469
Kierownictwo wielu firm uważa, że ich największym wyzwaniem jest zadowolony klient.
To właśnie od niego czerpią nowe, cenne doświadczenia, które pozwalają szczycić się mianem lidera na rynku. Nie zapominają przy tym o ekologii. Do takich należą niewątpliwie dwa przedsiębiorstwa z Czech, które w ostatnim czasie zakupiły ładowarki kołowe Doosan.

Fot. A. Klimecka

Mowa tu o firmach APB Plzeň oraz Kare Praha s.r.o. (80% udziałów w Kare jest dzisiaj w rękach APB Plzeň), które od czerwca 2011 są w posiadaniu dwóch ładowarek kołowych Doosan DL350. Maszyny zostały kupione u autoryzowanego dealera Doosan Infracore Construction Equipment, Bobcat cz.
„Przedsiębiorstwo APB Plzeň powstało w 1991 roku, jako mała, rodzinna firma, świadcząca usługi o charakterze lokalnym. Dwie dekady później rozrosła się do tego stopnia, że dziś zatrudniamy ponad pięciuset pracowników. Jesteśmy przy tym stabilni finansowo” – mówi Petr Březina, właściciel APB Plzeň.

APB Plzeň ma w parku maszynowym 400 jednostek, które są wykorzystywane do niewielkich, bieżących prac takich, jak: kopanie, wyburzanie, recykling, czy rekultywacja terenu. Firma podejmuje się również zadań wymagających, ryzykownych i często dość wyjątkowych, jak: rozbiórka wysokich obiektów budowlanych i wyburzanie mostów.


Fot. A. Klimecka

Dlaczego Doosan?
Wśród tak licznej floty, jaką posiada APB Plzeň nie brakuje maszyn Bobcata. W chwili obecnej na placu stoi 17 maszyn z „głową rysia”. Doskonałym uzupełnieniem tej floty okazały się ładowarki DL350 marki Doosan.

„Od lat współpracuję z Petrem Hejdukiem, dyrektorem Bobcat cz. Właśnie dzięki jego namowom już w 1996 roku zainwestowałem w maszyny tej marki, które znakomicie odnajdują się podczas pracy w trudnych warunkach i ciasnych, zamkniętych pomieszczeniach. Sprawdzają się także przy specjalistycznych robotach inżynieryjnych. Poza tym, Bobcat cz. zapewnia odpowiednią jakość techniczną oraz serwis, a także wypożyczalnię sprzętu w całej Republice Czeskiej. Trzy lata temu Doosan Infracore Construction Equipment przejął Bobcata. Wierzę, że nowe ładowarki kołowe DL350 zdadzą również swój egzamin” – mówi Petr Březina. Słowa te w pełni potwierdza inż. Pavel Šnajdr, dyrektor Kare – Praha: „Przed zakupem tydzień testowaliśmy u siebie ładowarkę Doosan DL250, co pozwoliło oszacować wielkość maszyny. Postanowiliśmy kupić większe. Pod uwagę braliśmy oczywiście opinie użytkowników maszyn Doosan z zagranicy, których to argumenty ostatecznie przekonały nas, co do trafności zakupu. Dziś jesteśmy właścicielami dwóch ładowarek DL350, które spisują się znakomicie.”

Ładowarki DL350 należące do APB Plzeň zostały wyposażone w specjalnie wzmocnione łyżki Hardox objęte 5-letnią gwarancją, doskonale sprawdzające się w ciężkich warunkach. Pavel Šnajdr twierdzi, że ich niewątpliwym atutem jest nie tylko wysoka jakość wykonania, ale także odpowiednie zabezpieczenie miejsc narażonych na największe zużycie. System podnoszenia, w ładowarkach specjalnie zaprojektowany do ciężkich ładunków, zapewnia optymalne kąty wysypu w całym zakresie pracy. Duża siła wyrywania sprawia, że maszyna doskonale radzi sobie z najtwardszym materiałem, a dobra trakcja ułatwia załadunek. Operator DL350 może więc pracować szybko i wydajnie. Ładowarki kołowe Doosan pracują w Kare – Praha siedem dni w tygodniu, po 10 godzin dziennie.

„Duże znaczenie ma dla nas profesjonalny serwis Bobcat cz, który opiekuje się również maszynami marki Doosan. Plusem jest serwis mobilny dokonujący skomplikowanych napraw, także w warunkach polowych” – dodaje dyrektor Kare – Praha.


Fot. A. Klimecka

Ekologia w modzie

Podczas nawet najdrobniejszych prac, firma APB Plzeň szczególną zwraca uwagę na ścisłe przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i ochronę środowiska.

„Pomimo, iż wykonujemy wiele prac związanych z rozbiórką oraz recyklingiem materiałów budowlanych, gospodarką odpadami, stabilizacją gruntu, frezowaniem nawierzchni, robotami ziemnymi i budowlanymi, przewozem oraz transportem ładunków ciężkich i ponadgabarytowych (nawet do 1200 t); a także wynajmujemy sprzęt budowlany, nasza firma dba o naturalne środowisko. Robimy dużo w tej kwestii dlatego, że zależy nam na zachowaniu bajecznych krajobrazów Czech” – mówi Petr Březina.

Maszyny znajdujące się w APB Plzeň muszą więc wyróżniać się szczególnymi właściwościami, dzięki czemu nie ingerują bez potrzeby w naturę. Również dla firmy Kare – Praha ważna jest dbałość o ekologię. Dużą wagę przykłada się tu do recyklingu materiałów porozbiórkowych.

„Nasze centrum recyklingu znajduje się przy ul. Chodovskiej w Pradze. To tutaj rozdrabniane są odpady budowlane (stary beton, zanieczyszczona ziemia itp.). Park maszynowy stanowią urządzenia zgodne z najnowszymi trendami w zakresie kruszenia, przesiewania i załadunku. Wieloletnie doświadczenie w tym zakresie przyczyniło się do osiągnięcia wysokiego poziomu w stosunkowo krótkim czasie” – opisuje Pavel Šnajdr.

Priorytetem dla firm APB Plzeň i Kare – Praha jest zadowolony klient i dbałość o środowisko naturalne. Takie podejście pozwoliło im stać się wiarygodnymi partnerami w branży budowlanej.

Źródło: Forum Budowlane, nr 3 (190) 2012

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: