Ładowarka kołowa Bobcat L85 zdobywa nagrodę iF Design Award

Ocena: 5
3350

Nowa kompaktowa ładowarka kołowa Bobcat L85 zwyciężyła w kategorii „Produkt” w edycji 2021 znanych na całym świecie nagród iF Design Award. Organizator konkursu, iF International Forum Design GmbH to najstarsza na świecie niezależna organizacja dla projektantów mająca swą siedzibę w Hanowerze. L85 odniosła sukces w podkategorii samochody/pojazdy decyzją 98-osobowego jury składającego się z niezależnych ekspertów z całego świata. Wybrano ją spośród niemal 10 tys. zgłoszeń z 52 krajów.

 

 

Nagrody iF Design Award

 

Od 67 lat nagroda iF Design Award jest uznawana za symbol wyjątkowej jakości w projektowaniu. Marka iF jest znana na całym świecie ze znakomitych usług projektowych, a iF Design Award jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie projektowania na świecie. Nagradzane są zgłoszenia w następujących dziedzinach: produkt, opakowanie, projekt komunikacyjny i usługowy, architektura i architektura wnętrz oraz wizjonerska koncepcja odpowiadająca codziennym potrzebom, doświadczenia użytkownika (UX) oraz interfejs użytkownika (UI). Wszystkie nagrodzone pozycje są przedstawiane w przewodniku iF World Design oraz w aplikacji iF.       

Z firmą Bobcat nad L85 współpracowała niemiecka firma projektowa z Monachium, Lumod GmbH. Jaroslav Fišer, dyrektor linii produktów ds. ładowarek kompaktowych Bobcat  w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że ładowarka L85 wygrała nagrodę iF Design w podkategorii samochody/pojazdy i dziękujemy firmie Lumod za ich ważny wkład w projektowanie tej maszyny. L85 to dzieło Centrum Innowacji Bobcat mieszczącego się w naszym kompleksie w Dobříš, zaprojektowane, aby wyznaczyć nowy, wiodący standard wydajności w tym segmencie rynku”.

 

Zaprojektowana z myślą o niezrównanej na rynku łatwości użytkowania

 

Kompaktowe ładowarki kołowe często są wykorzystywane przez mniej doświadczonych operatorów, więc intuicyjność ich obsługi oraz maksymalna widoczność są kluczowe dla bezproblemowej pracy. Opracowując model L85 firma Bobcat skoncentrowała się na optymalizacji tych dwóch cech – efektem czego są: kompaktowa, pochylona, nieograniczająca widoczności osłona komory silnika czy całkowicie oszklone drzwi po obu stronach, zapewniające najlepszą w tej klasie widoczność z boków i z tyłu, wsparte kamerą cofania, ogromnymi lusterkami bocznymi i mocnemu oświetleniu roboczemu typu LED. Całe oprzyrządowanie w kabinie operatora zgrupowane jest na bocznym pulpicie, a joystick zabudowany jest na podłokietniku fotela (to wyjątkowe rozwiązanie w tej kategorii). To dodatkowo zwiększa łatwość i komfort użytkowania.

 

Jaroslav Fišer dodał: „L85 to kolejna maszyna w naszym portfolio, którą można określić naszym sloganem: «One Tough Animal». Potężna, zwinna, wytrzymała. Wyraźny i solidny tylny grill w kolorze Bobcat orange to wyróżniający się element projektu. Nietypowa trójwymiarowa konstrukcja – z oznaczeniem marki, modelu i logo – jest nowością w designie nowych modeli serii R, która ma podkreślić solidność maszyny. Wnętrze kabiny zawiera wyraźne oznaczenia marki Bobcat oraz elementy nawiązujące do wyglądu zewnętrznego, dając operatorowi poczucie komfortu, solidności i siły.”

 

Bobcat oferuje najszerszą paletę ładowarek na rynku

 

Po wejściu na rynek ładowarek kołowych firma Bobcat ma największą ofertę ładowarek spośród wszystkich producentów na świecie. L85 stanowi idealne rozwiązanie do najróżnorodniejszych zadań w szerokim zakresie branż. L85 można stosować w budownictwie, kształtowaniu krajobrazu, produkcji przemysłowej, recyklingu, rolnictwie i wynajmie maszyn, ale jest też idealna do prac drogowych, odśnieżania, konserwacji i wielu innych zastosowaniach.

 

Model L85, wprowadzony podczas rewolucyjnej premiery „Next is Now” w październiku 2020 r., jest obecnie produkowany seryjnie w zakładzie Bobcat w Dobříš w Republice Czeskiej.

 

Podstawowe dane techniczne L85:

Łyżka standardowa:                           0.8 m3

Zakres możliwych objętości łyżek:     0,6–1.2 m3

Masa robocza:                                    5091 kg

Wysokość podnoszenia:                     3250 mm

Wysokość kabiny:                               2498 mm

Silnik:                                                   Bobcat D24

Moc silnika:                                          50.7 kW (68 HP)

 

Źródło: Bobcat

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ