Kubota wprowadza na rynek nowe kompaktowe wywrotki gąsienicowe

Ocena: 5
1738

Kubota rozszerzyła swoją szeroką gamę wywrotek gąsienicowych wraz z wprowadzeniem na rynek dwóch nowych modeli zgodnych z normą emisji stage V. KC300HR-5 i KC300H-5 są kompaktowe i wydajne i idealnie nadają się do szybkiego i wydajnego transportu materiałów budowlanych, szczególnie w trudnym terenie. Oba modele mają maksymalną ładowność 2875 kg i są w stanie transportować duże ilości materiału w krótkim czasie. W wersji H maszyna jest wyposażona w hydrauliczne trójstroną rynną przechylną. W tym modelu koryto może być przechylone maks. W wersji HR kąt nachylenia jest wskazany maksymalnie 84°, ponadto rynna jest wyposażona w bezstopniową, hydrauliczną funkcję obrotową 180° (HR - Obrót hydrauliczny 90° w prawo / 90° w lewo). W tej wersji funkcja obrotowa może być obsługiwana jednocześnie z wywrotką z koryta. Tutaj operator ma ogromną zaletę precyzyjnego rozładunku materiału sypkiego, co znacznie zwiększa elastyczność maszyny. Modele oferowane są w wersji standardowej i highspec (HI).


Sercem tych dwóch modeli jest chłodzony wodą silnik wysokoprężny Kubota V2403, który spełnia obecny europejski stopień wydechu V. Czterocylindrowy silnik wysokoprężny umożliwia kierowcy osiągnięcie szerokiego zakresu osiągów we wszystkich sytuacjach roboczych oraz, w razie potrzeby, wysoką prędkość jazdy do 11 km/h, nawet przy obciążeniu. Inne cechy konstrukcyjne obejmują solidne gąsienicowe zawieszenie, które gwarantuje kierowcy wydajną i komfortową pracę. Prześwit wynosi 330 mm, co znacznie ułatwia korzystanie z maszyny w nierównym terenie. 


Oprócz wszechstronności i wydajności, rozwój tych nowych wywrotek gąsienicowych kładł również szczególny nacisk na komfort kierowcy. Wygodne obrotowe siedzenie o temperaturze 180° pozwala kierowcy ustawić się w obu kierunkach. Pozwala to kierowcy szybko i łatwo dostosować pozycję siedzenia do odpowiedniego kierunku ładowania, nawet na ciasnych placach budowy. Joystick i cyfrowy wyświetlacz, który wyświetla wszystkie ważne dane silnika i maszyny, są zawsze w polu widzenia operatora.

Joachim Stein, Product Manager w Kubota Baumaschinen, powiedział: "Te dwa modele KC3005 są ważnym dodatkiem do naszej oferty wywrotki gąsienicowej i są wynikiem wieloletniego doświadczenia i ciągłego inwestowania w rozwój nowych produktów. KC300-5 spełnia najnowsze europejskie przepisy dotyczące emisji spalin stage V dla silników wysokoprężnych i łączy moc i prędkość z dużą elastycznością - wszystko w kompaktowej konstrukcji. 

 

Źródło: Kubota

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ