Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Koparki i młoty Doosan

Ocena: 0
6319
Firma Doosan wzbogaciła swój asortyment o nowe produkty, w tym m.in. koparki gąsienicowe oraz linię młotów hydraulicznych. Wśród koparek znalazły się maszyny DX700LC, DX380LC i opisywany poniżej model DX235LCR. Do pracy z koparkami przeznaczone są młoty hydrauliczne serii DXB, na które również zwracamy uwagę.

Koparka gąsienicowa Doosan DX235LCR podczas pracy w pobliżu budynku
Fot. Doosan

Doosan DX235LCR
Koparka gąsienicowa Doosan DX235LCR została opracowana z myślą o zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na maszyny o zmniejszonym promieniu obrotu, do prac w pobliżu budynków i w zamkniętych przestrzeniach.

Ramię i siłowniki łyżki zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić większą siłę kopania. Siła kopania na łyżce wynosi 14,2 t, a na ramieniu 10,3 t. Użycie funkcji power boost zwiększa obydwie siły o ok. 5%, co daje najwyższą ich wartość w tej klasie koparek. Dzięki dużej mocy silnika i wysokiej wartości momentu obrotowego, koparka dobrze sprawdza się podczas pracy na pochyłościach. Prędkość obrotowa wynosi 11,3 obr./min.

Model DS235LCR napędzany jest 6-cylindrowym silnikiem diesla z turbosprężarką firmy Doosan, który zapewnia moc 123 kW (166 KM) przy maksymalnej prędkości regulowanej 1900 obr./min. Ciężar roboczy koparki wynosi 23,6 t. Najważniejsze parametry pracy: maksymalna głębokość kopania – 6670 mm, wysokość zrzutu – 7925 mm, maksymalny zasięg kopania – 9821 mm.

Młoty hydrauliczne DXB
Seria DXB młotów hydraulicznych Doosan przeznaczona jest do pracy z koparkami – od mini po duże – produkcji Doosan oraz innych marek. Młoty mogą być używane do prac wyburzeniowych, budowlanych i kopalnianych. Posiadają wiele zalet: prosta, solidna konstrukcja; niezawodność, niskie koszty utrzymania, komfort pracy operatora, ochrona nośnika.

Seria młotów hydraulicznych Doosan zaistniała na rynku europejskim po wprowadzeniu modeli DSC36, DXB100, DXB170, DXB190 i DXB260, które mogą być stosowane odpowiednio z minikoparkami, ładowarkami o sterowaniu burtowym i dużymi koparkami. W ten sposób młoty hydrauliczne Doosan obejmują pełną gamę modeli dla wszystkich typów odbiorców.


Młot DXB170H znakomicie nadaje się do kruszenia skał
Fot. Doosan

Modele DXB170 i DXB260 przeznaczone są do prac wyburzeniowych, kopalnianych i ogólnobudowlanych oraz do budowy dróg. Jak wszystkie młoty serii DXB, oferują zaawansowaną technologię jako wartość dodaną w pakiecie.

Technologia DXB chroni pojazd poprzez redukowanie szczytowych wartości ciśnienia. Młoty wyposażone są w system odzysku energii oraz opatentowany układ zaworów, które zwiększają wydajność. Wysokiej jakości tłok i cylinder, zostały wyprodukowane z zachowaniem ściśle określonych tolerancji. Zaawansowany system tłumienia chroni przed pustymi uderzeniami. Koszty utrzymania obniża ścisłe dopasowanie poszczególnych elementów.

Model DXB170 przeznaczony jest do koparek o masie od 18 do 28 t, natomiast DXB260 o masie od 27 do 37 t.

Znakomity stosunek mocy do wagi tych młotów gwarantuje wydajne rozbijanie skał, głazów, betonu i odpadów z robót wyburzeniowych.

Źródło: Forum Budowlane, nr 5 (180) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: