Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Kompaktowa mieszarka

Ocena: 0
2161
Liebherr – Mischtechnik GmbH jest producentem szerokiej gamy węzłów betoniarskich i betonomieszarek. W tym roku na targach Bauma 2010 w Monachium firma pokaże kolejne nowe produkty z programu mieszarek do betonu. Za ich sprzedaż w naszym kraju odpowiedzialny jest Liebherr–Polska Sp. z o.o.

Wytwórnia betonu z mieszarką Liebherr Compactmix 1.0
Fot. Liebherr


Przed trzema laty na targach Bauma 2007 firma Liebherr po raz pierwszy przedstawiła publiczności – jako nowość, program mieszarek do betonu o nazwie Compactmix 1.0. Od samego początku koncepcja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem. Do chwili obecnej sprzedano bowiem ponad 80 urządzeń na wszystkich kontynentach.

Ta kompaktowa mieszarka osiąga maksymalną wydajność produkcyjną 60 m3 mieszanki betonowej na godzinę. Koncepcja całego urządzenia zapewniająca oszczędność miejsca, pozwala na ustawienie na stosunkowo małej powierzchni. Pomimo kompaktowej konstrukcji, możliwy jest jednak wygodny i bezproblemowy dostęp do wszystkich jej części. Konstrukcja wykonana w przeważającej części z ocynkowanych elementów stalowych, zapewnia urządzeniu długi okres użytkowania.

Mieszarka Compactmix 1.0 przeznaczona jest przede wszystkim do zastosowania w stacjonarnych węzłach betoniarskich, jednak dzięki łatwym w montażu podzespołom oraz posadowieniu na konstrukcji stalowej może być również bez problemu stosowana w węzłach mobilnych.

Urządzenie wyposażone jest w sprawdzoną mieszarkę talerzową, pierścieniową Liebherr typu RIM 1.0, o pojemności znamionowej 1 m3 i pojemności względnej 1500 l. System mieszania może zostać wykonany wedle życzenia z wirblerem mechanicznym lub hydraulicznym. System wirblera to duża zaleta szczególnie wówczas, gdy wymagana jest wysoka jakość betonu lub dodawanie domieszek i barwników. Z tego względu mieszarka Compactmix 1.0 nadaje się również do zastosowania w przemyśle prefabrykatów i wyrobów betonowych.


Wytwórnia betonu Liebherr Betomix 3.0 pracująca od 2008 r w firmie Bosta Beton
Fot. Liebherr


Compactmix 1.0 może być łączona z silosami kruszywa w wykonaniu szeregowym, kieszeniowym lub gwiaździstym. W zależności od potrzeb ich pojemność może wynosić od 70 do 300 m3.

Tak, jak we wszystkich mieszarkach Liebherr’a, również Compactmix 1.0 oferuje wiele użytecznych opcji dodatkowych. Są to m.in.: wagi do domieszek, wysokociśnieniowe myjki, zadaszenie/obudowa, wyposażenie zimowe. Na życzenie dostarczane jest także przedłużenie wyciągu, co w konsekwencji pozwala na głębsze osadzenie zasieków, a tym samym zmniejszenie wysokości rampy.

Źródło: Forum Budowlane, nr 3 (166) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: