Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Innowacyjna wibroprasa

Ocena: 0
2118
Produkowana przez Techmatik S.A. wibroprasa SHP 5000C Pro jest obecnie jedną z najnowocześniejszych tego typu dostępnych na rynku. Poziom zaawansowania technicznego konstrukcji gwarantuje dużą wydajność, powtarzalność produkcji oraz wysoką jakość wyrobu końcowego.

Kompletna wibroprasa Techmatik SHP 5000C Pro
Fot. Techmatik


Innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w wibroprasie SHP 5000C Pro zapewniają efektywną produkcję, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów eksploatacji na rozsądnym poziomie. Do rozwiązań tych zaliczają się m.in.:
  • układy napędowe wykorzystujące najnowsze osiągnięcia inżynierii materiałowej oraz węzły kinematyczne oparte na łożyskach liniowych;
  • mocna, zwarta i kompaktowa budowa;
  • wygłuszenia elementów emitujących hałas o największym natężeniu;
  • intuicyjna obsługa oparta na zaawansowanym interfejsie graficznym;
  • możliwość produkcji na blatach stalowych;
  • system Colormix dający powtarzalną produkcję wyrobów z wielokolorową warstwą wierzchnią;
  • układ zasilania hydraulicznego zintegrowany z korpusem wibroprasy;
  • pełna automatyzacja procesu formowania.


Wymienione wyżej rozwiązania nie tylko wyróżniają maszynę na tle konkurencji, ale także wpływają na wygodę użytkowania oraz bardzo często są czynnikiem decydującym o zakupie.


Nowa skrzynia wibracyjna
Fot. Techmatik


Forma i krawężnik
Fot. Techmatik

Wibroprasa SHP 5000C Pro umożliwia produkcję szerokiego asortymentu wyrobów betonowych od drobnej galanterii po elementy drogowe o wysokości od 4 do 50 cm. Wibroprasa służy również do produkcji elementów drogowych o różnych kształtach i wymiarach, takich jak: cieki wodne, obrzeża, krawężniki. Ich wysokość może dochodzić nawet do 50 cm. Możliwości wibroprasy pozwalają na jej dostosowanie do aktualnych potrzeb produkcyjnych przedsiębiorstwa.

Źródło: Forum Budowlane, nr 8 (171) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: