Hydrauliczny system wymiany nadwozi

Ocena: 0
4419
Producentem systemu hydraulicznej wymiany nadwozi jest firma Skibicki Technika Transportowa. System taki służy, jak sama nazwa wskazuje, do dowolnego konfigurowania nadwozia (wywrotka, betoniarka bądź inne) samochodu ciężarowego według aktualnych potrzeb użytkownika.Szczegóły konstrukcyjne hydraulicznego systemu wymiany nadwozi firmy Skibicki
Fot. Skibicki


Hydrauliczny system wymiany nadwozi oferowany przez firmę Skibicki powiększa zakres zastosowań posiadanego pojazdu ciężarowego i czyni go bardziej funkcjonalnym. W zależności od potrzeby może być on wywrotką lub betonomieszarką. Sam pojazd jest wykorzystywany w większym stopniu, co przekłada się na zmniejszenie kosztów – zamiast kilku wystarczy jeden samochód. Idą za tym także oszczędności w obowiązkowych opłatach oraz kosztach pracowniczych.

System wymiany nadwozi przeznaczony jest do montażu na podwoziach z zawieszeniem resorowym. Do wynoszenia i osadzania zabudów służy mechanizm z dwiema parami siłowników. Do mocowania natomiast hydrauliczne blokady. Rama podstawowa o przekroju 70x70 mm wyposażona jest ponadto w: rozdzielacz hydrauliczny sterowany pneumatycznie z kabiny do obsługi systemu wymiennego oraz montowanych nadwozi, czujniki elektryczne do nadzoru pracy systemu wymiennego (sygnalizacja w kabinie), konsolę przyłączeniową dla hydraulicznych przewodów ciśnieniowych i powrotnych (pneumatycznych i elektrycznych) oraz pompę hydrauliczną.

Jak podaje producent dla wprawnego kierowcy wymiana zabudowy w tym systemie nie stanowi najmniejszego problemu, a cała operacja trwa zaledwie kilka minut.

Forum Budowlane, nr 12 (211) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ