Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Giętarki i przecinarki Sima

Ocena: 0
2406
Firma Piwi, działająca na rynku od 1990 roku, zajmuje się sprzedażą i serwisem urządzeń renomowanych producentów. Specjalne miejsce w jej ofercie zajmują maszyny produkowane przez hiszpańską firmę Sima S.A.

Fot. Sima

Sima S.A. działająca od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku jest liderem na europejskim rynku mobilnych urządzeń do cięcia i gięcia stali. W Polsce od kilku lat znaczna ich ilość pracuje na wielu budowach i w zakładach zbrojarskich. Piwi jako przedstawiciel Sima zajmuje się autoryzowaną sprzedażą maszyn, części zamiennych oraz materiałów eksploatacyjnych, a także serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Szczególnym zainteresowaniem użytkowników cieszą się znane z niezawodności, trwałości i szybkiego cyklu pracy giętarki serii Del, nożyce Cel oraz nożyco–giętarki Combi. Pozytywną opinię uzyskała lekka maszyna do gięcia strzemion Star 16. Można na niej wykonać do 600 strzemion na godzinę.

Jesienią 2009 roku w sprzedaży pojawiły się giętarki i giętarko-nożyce nowej generacji Sima Bender i Comber. Bardziej zwarta konstrukcja, jak również zastosowanie bezpośredniego napędu pozwoliło na obniżenie wagi i ceny.

Wśród pozostałych produktów Sima wyróżnić należy przecinarki drogowe Cobra o średnicach tarczy tnącej od 350 do 500 mm oraz szeroką gamę przecinarek stołowych do materiałów budowlanych i kamienia (długość cięcia do 125 cm, głębokość cięcia do 36 cm).

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (165) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: