Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Gąsienicowe pojazdy transportowe

Ocena: 0
2756
W ofercie Bumaru znajdują się m.in. gąsienicowe pojazdy transportowe Ihimer. Wozidła Carry służą zaspokojeniu potrzeb transportowych na placach budów, szczególnie w miejscach o ograniczonym dostępie oraz w przypadku konieczności zapewnienia minimalnego nacisku na podłoże.

Wozidło Ihimer Carry 107 w całej okazałości
Fot. Bumar


Podobnie, jak w przypadku minikoparek szerokie gumowe gąsienice wozideł Carry dają niskie naciski jednostkowe oraz ograniczają uszkodzenia nawierzchni i hałas towarzyszący poruszaniu się maszyny. W wybranych wersjach Carry zastosowano układ zmiany rozstawu gąsienic. Powyższe cechy decydują o dużej przydatności pojazdu w pracach realizowanych zwłaszcza w obrębie terenów zabudowanych.


Wozidła serii Carry dostarczane są w dwóch podstawowych wersjach – Carry 107 i 110. W modelu Carry 107 stosowane są silniki Honda lub Yanmar. Carry 110 napędza silnik firmy Lombardini.
Szczegóły konstrukcyjne
Fot. Bumar

Każdy z modeli może być wyposażony w szereg zabudów, obejmujących wywrotkę tylnowysypową, wywrotkę trójstronną, betoniarkę oraz pług lemieszowy nastawny. Może też służyć w roli przejezdnej stacji hydraulicznej, zapewniającej zasilanie różnorodnych urządzeń, jak np. wiertnice, młoty, pompy wodno-szlamowe. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest szufla umożliwiająca samozaładunek materiałów do skrzyni lub do otworu zasypowego betoniarki.


Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (164) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: