Elektryczna minikoparka Case CX15 EV

Ocena: 5
2358

Case Construction Equipment przybliżył rozszerzoną ofertę minikoparek podczas wydarzenia CNH Industrial Capital Markets Day, które odbyło się 22 lutego 2022 r. w Miami Beach na Florydzie. Pokaz obejmował debiut Case? CX15 EV (pojazd elektryczny), elektrycznej minikoparki, która ma pojawić się na rynku europejskim w 2023 roku.

 

 

Case CX15 EV to minikoparka o masie 1,3t napędzana silnikiem elektrycznym o mocy 16 kW - posiada rozsuwane gąsienice, które zmniejszają szerokość maszyny do około 790mm, umożliwiając przechodzenie przez drzwi i pracę w ograniczonych przestrzeniach. Może również pracować bardzo blisko konstrukcji i przeszkód dzięki konstrukcji o minimalnym promieniu obrotu. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 21,5 kWh jest ładowany za pomocą ładowarki pokładowej 110 V/220 V lub zewnętrznej szybkiej ładowarki, która umożliwia bardzo szybkie naładowanie maszyny, zazwyczaj w ciągu 90 minut. W zależności od rodzaju pracy, Case CX15 EV zapewni wystarczającą moc do pracy przez cały ośmiogodzinny dzień roboczy. Układ hydrauliczny z czujnikiem obciążenia zapewnia płynne i wydajne działanie, które pozwala operatorowi dostosować maszynę do każdego zadania.         

 

"Case CX15 EV to mocny, wydajny i zrównoważony dodatek do naszej oferty minikoparek, począwszy od redukcji emisji spalin, poprzez redukcję hałasu, aż po niższe koszty utrzymania w całym okresie eksploatacji" - mówi Egidio Galano, dyrektor CASE ds. zarządzania produktami maszyn budowlanych w Europie. "Ta maszyna to kolejny krok na naszej drodze do elektryfikacji. Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie branży dopełniającego portfolio sprzętu z silnikami wysokoprężnymi i elektrycznymi, aby spełnić potrzeby jak najszerszego zakresu zastosowań i operacji."

 

Źródło: Case

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ