Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Drabiny z serii PlusLine. Większa stabilność, większe bezpieczeństwo

Ocena: 0
1204

W najbliższych dekadach czeka nas odczuwalna zmiana w strukturze wiekowej społeczeństwa. Znacząco przybędzie ludzi powyżej 60. roku życia, których sprawność fizyczna oraz koordynacja ruchowa będą stopniowo spadać. Zwykłe codzienne obowiązki domowe zaczną powoli sprawiać im problemy, a korzystanie z różnorakich sprzętów będzie wiązało się z ryzykiem. Dlatego musimy w porę zadbać o osoby starsze, które wciąż samodzielnie prowadzą gospodarstwa domowe. Dziś podpowiadamy, co zrobić, by prace wymagające od nich użycia drabiny były bezpieczne i komfortowe?

Dom to miejsce, w którym dochodzi do rozmaitych wypadków zarówno wśród dzieci, osób młodych, jak i tych w podeszłym wieku. Te ostatnie są szczególnie narażone na urazy podczas korzystania z domowych sprzętów, których obsługa nie jest dostosowana do ich potrzeb i wymagań. Z myślą o ludziach starszych, konstruktorzy Krause, renomowanego producenta drabin, opracowali specjalną serię drabin wolnostojących PlusLine, dedykowaną domowym pracom na wysokości. Oto, czym się charakteryzują.

Większa stabilność, większe bezpieczeństwo

Badania prowadzone wśród indywidualnych użytkowników drabin jasno pokazują, że podczas zakupu sprzętu kierują się oni ergonomią rozwiązań, bezpieczeństwem oraz komfortem. Osoby starsze wskazują ponadto potrzeby, które powinna zaspokajać domowa drabina, a które do tej pory nie zostały spełnione. Na czym zależy im najbardziej? "Potrzeby, które najczęściej przedstawiali to zdecydowanie dłuższa poręcz, większe i wygodniejsze stopnie oraz zabezpieczenia antypoślizgowe. Wszystkie te wymagania uwzględniliśmy na etapie projektowania obu modeli drabin z serii PlusLine (Safety oraz Sepuro) i skutecznie wprowadziliśmy je w życie. Dzięki temu, zyskały one nowy wymiar bezpieczeństwa" - zapewnia Marek Banach, ekspert firmy Krause. Górna poręcz została wydłużona o około 40% w porównaniu do zwykłych drabin, co znacząco zwiększa komfort chwytania w dowolnym momencie. Zmodyfikowano także stopnie - teraz są o 10% szersze i 60% głębsze, oraz powiększono górną platformę, którą w jednym z modeli (Sepuro) wyposażono w nakładki antypoślizgowe. W ten sposób stworzono więcej bezpiecznego miejsca roboczego, podnosząc tym samym komfort użytkowania. Drabiny zyskały także szerszy rozstaw, co wraz z oferowanymi antypoślizgowymi stopkami zwiększyło ich stabilność.

Krok w stronę ergonomii

Same udogodnienia pod względem bezpieczeństwa to jednak nie wszystko. "Poszliśmy o krok dalej, wprowadzając kilka ciekawych rozwiązań zwiększających ergonomię pracy. Drabiny z serii PlusLine zostały wyposażone w wygodną półkę ze zintegrowanym hakiem na wiadro oraz uchwytami na kabel, dzięki której wszystkie potrzebne akcesoria, tj. ściereczki, śrubokręt czy żarówki możemy mieć zawsze pod ręką. Takie rozwiązanie w znaczny sposób ogranicza konieczność częstego schodzenia i ponownego wchodzenia na drabinę, co osobom starszym przysparza najwięcej kłopotów" - wyjaśnia ekspert Krause. Ponadto, dla większej stabilności i wytrzymałości, drabiny zyskały 6-nitowe połączenia stopni z podłużnicami oraz dodatkowe wsporniki stopni. Same drabiny zaś zostały wykonane z niezwykle lekkiego materiału, co zmniejsza wagę dwustopniowego modelu Sepuro do zaledwie 3 kg.

Drabiny z serii Plusline to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu nawet osoby starsze mogą samodzielnie, w komfortowych warunkach wykonywać drobne prace na wysokości.

Źródło i zdjęcie: Krause

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: