Cięcie łańcuchami PowerGrit

Ocena: 0
4444
NanoTech Diamond w kolejnym roku stawia na popularyzację techniki cięcia diamentowymi piłami łańcuchowymi do betonu ICS, ze szczególnym uwzględnieniem łańcuchów PowerGrit. Technologia
ta będzie popularyzowana m.in. na targach Wod-Kan. Jej zalety będą mogły docenić firmy wodno-kanalizacyjne i inne z branży instalacyjnej.

Piła spalinowa ICS 695F4/PG z łańcuchem PowerGrit
Fot. ICS


W sytuacjach, w których liczy się czas i dokładność cięcia rur, łańcuch PowerGrit może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Technologia PowerGrit jest jeszcze mało spopularyzowana i dlatego warto przedstawić kilka jej istotnych zalet.

Po pierwsze, dzięki możliwości cięcia punktowego, aby przygotować bezpieczne pole pracy wystarczy odsłonić tylko fragment rury. To samo tyczy się samego wykopu. Do wykonania bezpiecznego i czystego cięcia wystarczy ręcznie wykonana niewielka odkrywka. Przeciętny wykop może mieć 2–3-krotnie zredukowane wymiary w porównaniu do tradycyjnej metody cięcia (patrz rys.).


W przypadku cięcia piłą z łańcuchem PowerGrit (z prawej) odkrywka może być 2–3-krotnie mniejsza
Rys. ICS


Piła z łańcuchem PowerGrit zapewnia bezpieczne cięcie przez całą średnicę rury lub wejście nosem prowadnicy. Nie ma odbicia, jak w przypadku tradycyjnych pił do drewna. Nie ma też potrzeby zdejmowania osłon i zabezpieczeń producenta w przypadku cięcia od dołu do góry tak jak w przypadku piły zaopatrzonej w tarczę korundową czy diamentową.

Bezpośredni napęd łańcucha powoduje, że maszyna będzie pracować bez zarzutu, nawet gdy jest mokra. Dodatkowo użytkowanie piły hydraulicznej zapewnia wydajne i bezpieczne cięcie pod wodą. Pozwala także na cięcie rur z wodą pod ciśnieniem. Technologia zapewnia wysoką prędkość cięcia, podczas gdy konkurencyjne metody wymagają osuszenia rury.

ICS oferuje dwa systemy spełniające warunki zastosowania łańcuchów PowerGrit: spalinowa piła 695F4/PG i hydrauliczna 880F4/PG.

Stosując technikę cięcia rur przy pomocy technologii PowerGit przyśpieszamy wykonanie wykopu, zmniejszamy wysiłek operatora i w rezultacie skracamy czas wykonania zadania. Należy też pamiętać, że diamentowa piła ICS gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa pracy.

NanoTech Diamond zapewnia szkolenie połączone z zademonstrowaniem działania piły ICS z łańcuchem PowerGrit. Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio w firmie NanoTech Diamond lub u jej przedstawicieli regionalnych.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (191) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ