Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Case Super R Series 3

Ocena: 3.8
3930
Case Construction ma w swojej ofercie trzy modele koparkoładowarek: 580 Super R Series 3, 590 Super R Series 3 i 695 Super R Series 3.

Koparkoładowarka Case 695 Super R Series 3 w całej okazałości
Fot. Case


Model Case 580 Super R wyposażony jest w wysokoprężny silnik z turbodoładowaniem o mocy 72 kW (97 KM), natomiast modele 590 Super R i 695 Super R napędzane są silnikami o mocy 82 kW (110 KM). Hydraulika w koparkoładowarkach Case zasilana jest przez układ dwóch pomp zębatych z systemem Load Sensing. Układ Load Sensing umożliwia operatorowi wykorzystywanie wszystkich funkcji osprzętu koparkowego i ładowarkowego z dużą płynnością i dokładnością. System ten wyczuwa obciążenie na poszczególnych sekcjach i reguluje przepływ w tych sekcjach w zależności od zapotrzebowania, co zapewnia optymalną pracę z jednakowymi prędkościami bez względu na warunki. Modele 580 Super R i 590 Super R wyposażone są w manualne skrzynie biegów typu Power Shuttle, z możliwością zmiany biegów pod obciążeniem. Natomiast w modelu 695 Super R zastosowano skrzynię biegów automatyczną typu Power Shift z możliwością ręcznej zmiany biegów.

Wszystkie modele mają możliwość włączenia napędu na cztery koła oraz posiadają blokadę mechanizmu różnicowego w tylnym moście. W 580 Super R i 590 Super R jest to blokada stuprocentowa, natomiast w 695 Super R zastosowano blokadę mostu typu LSD (Limited Slip Differential). Model 695 Super R jest wyposażony w trzy systemy skrętu kół: skrętne tylko przednie koła, skrętne obie osie oraz tryb „krab” – obie osie skrętne w tym samym kierunku. Zapewnia to lepsze wykorzystanie maszyny w każdych warunkach.


Koparkoładowarka Case 590 Super R Series 3. Wyposażeniem standardowym jest łyżka ładowarkowa otwierana z widłami do palet o pojemności 1 m3
 Fot. Case


Na osprzęt ładowarkowy składa się łyżka ładowarkowa otwierana z widłami do palet o pojemności 1 m3 dla modeli 580 Super R i 590 Super R oraz pojemności 1,2 m3 dla 695 Super R Series 3. Osprzęt ładowarkowy posiada system powrotu do pozycji kopania, autopoziomowanie łyżki. Wszystkie te systemy redukują zmęczenie operatora i w połączeniu z szybkością pracy koparkoładowarek Case minimalizują czas trwania poszczególnych cykli pracy. Maszyny zostały wyposażone ponadto w system Ride Control, zapewniający stabilizację łyżki ładowarkowej – w trakcie przejazdów maszyna nie wpada w tak zwany galop (kołysanie). Osprzęt ładowarkowy sterowany jest za pomocą jednej dźwigni, z możliwością płynnej regulacji zamykania i otwierania szczęki łyżki.

Wysięgnik koparkowy jest elementem spawanym typu skrzynkowego – rozwiązanie to pozwala połączyć wytrzymałość i sztywność z niską wagą. Wszystkie siłowniki są zamontowane w jednej linii, co zwiększa siłę na osprzęcie koparkowym i wydłuża żywotność poszczególnych elementów. Osprzęt koparkowy wyposażony jest w ramię teleskopowe oraz szybkozłącze typu Case, jak i na życzenie w instalację pod młot hydrauliczny lub inne urządzenia montowane na wysięgniku koparki wymagające zasilania hydraulicznego. W opcji może być również zamontowany układ hydraulicznego przesuwu bocznego osprzętu koparkowego.


Wnętrze kabiny koparkoładowarki Case 695 Super R Series 3
Fot. Case


Koparkoładowarki serii 3 posiadają szerokie stabilizatory, dające stabilność nawet podczas kopania z boku maszyny.

Wszystkie koparkoładowarki charakteryzuje wysoka wydajność jak i wysoki komfort pracy operatora. Ma on zapewnioną doskonałą widoczność dzięki dużym przeszkleniom w kabinie i ukształtowaniu nadwozia, co w efekcie zwiększa precyzję pracy oraz jej bezpieczeństwo. Tylna szyba otwiera się całkowicie do góry nad głowę operatora, zapewniając doskonałą widoczność obszaru roboczego. Boczne szyby są płaskie, łatwe do wymiany i całkowicie otwierane. Główny panel sterujący znajduje się po prawej stronie operatora, co jest dla niego wygodne. Kabiny spełniają normy typu ROPS/FOPS i zapewniają także niski poziom hałasu wewnętrznego oraz wyposażone są w bardzo wydajny układ ogrzewania. W opcji dostępna jest klimatyzacja. Pojedyncza wychylna maska silnika zapewnia dostęp do punktów serwisowych z poziomu ziemi. Zatrzaskiwanie maski silnika znajduje się wewnątrz kabiny co zapobiega jej nagłemu otwarciu.


Autoryzowanym dystrybutorem maszyn Case w Polsce jest firma Intrac Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zapewnia także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz zaopatrzenie w części zamienne i materiały eksploatacyjne na terenie całej Polski.

Źródło: Forum Budowlane, nr 3 (166) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: