Case przedstawia nową gamę koparek gąsienicowych serii E

Ocena: 5
20848

Case Construction Equipment ogłosił wprowadzenie na rynek nowej gamy koparek gąsienicowych Case serii E. Opierając się na dziedzictwie innowacji w zakresie robót ziemnych na przestrzeni 180 lat oraz doświadczeniu produkcyjnym i opiniach klientów, seria E to aż siedem nowych modeli od 13 do 30 ton: CX130E, CX160E, CX180E, CX210E, CX240E, CX250E, CX300E.

 

 

Wiodące na rynku cechy obejmują nowe silniki FPT Industrial (FPT) Stage V, ulepszoną konstrukcję kabiny i wrażenia operatora, usprawnione sterowanie i ustawienia hydrauliki, strukturę maszyny, podwozie i nową pełną gamę rozwiązań serwisowych Case® Service Solutions. W rezultacie klienci skorzystają z jeszcze lepszej sterowalności, niezawodności, komfortu operatora, wydajności, produktywności i całkowitego kosztu posiadania (TCO). 

„Nasi klienci zmagają się z coraz większymi wyzwaniami, co wpływa na zaostrzenie konkurencji. Dlatego też oczekują od Case opracowania maszyn zapewniających maksymalizację czasu pracy i sprawności, wydajności i produktywności” – wyjaśnia Egidio Galano, dyrektor działu zarządzania produktami budowlanymi w Europie, CNH Industrial. „Odpowiadając na te potrzeby stworzyliśmy serię E, zapewniając doskonałość, wydajność i oszczędność”. 

Sterowalność, produktywność, niezawodność: zintegrowane rozwiązanie wyzwań rynkowych 


Najnowsza linia serii E posiada wiele nowych funkcji, które integrują się i współdziałają ze sobą, gwarantując klientom wiodący na rynku czas pracy bez przestojów, produktywność i rentowność. Połączenie nowych silników Stage V FPT, inteligentnego systemu hydraulicznego Case (CIHS), nowego trybu pracy, telematyki, zoptymalizowanego układu urządzeń sterujących w kabinie i lepszej widoczności prowadzą do większej kontroli i precyzji. A to prowadzi do bezpieczniejszej, bardziej produktywnej i rentownej pracy. Nowa seria E to gwarancja przewagi konkurencyjnej dla klientów. 
CIHS (Case Intelligent Hydraulic System) jako najważniejsza cecha poprzedniej generacji, jest teraz zintegrowana z czterema nowymi trybami pracy, z dodatkowymi konfigurowalnymi ustawieniami hydrauliki w celu dostosowania priorytetu przepływu dla ruchów ramienia, wysięgnika lub obrotu, a wszystko to kontrolowane przez operatora. Zwiększający wydajność tryb Super Power (SP) zapewnia maksymalną produktywność, tryb Power (P) nagły wzrost mocy w razie potrzeby, a tryb podnoszenia (L) optymalizuje przenoszenie przedmiotów. W połączeniu z nowymi silnikami FPT tryb Eco (E) zapewnia spore oszczędności na paliwie, w niektórych modelach aż do 17%. 

Emisje, produktywność i korzyści TCO wynikające z silników FPT Stage V 

Case zacieśnia wieloletnie partnerstwo z firmą FPT, polegając na jej możliwościach projektowania układów napędowych specjalnie dla branży budowlanej. Seria E to mocniejsze i wydajniejsze silniki o normie Stage V we wszystkich nowych modelach z tej serii. Modele od 13 do 18 ton są wyposażone w 4,5-litrowe silniki N45 z renomowanej serii NEF, podczas gdy N67 o pojemności skokowej 6,7 litra, z tej samej rodziny silników, napędza modele od 21 do 30 ton. 
Opisując bijące serce nowej serii E, Galano podkreśla nowe funkcje silników FPT: „CASE wprowadził rozwiązanie bez recyrkulacji spalin (EGR), zapewniające większą wydajność podczas spalania paliwa. W połączeniu z selektywną redukcją katalityczną (SCR) na filtrze seria E zapewnia bezprecedensową poprawę całkowitego kosztu posiadania (TCO)”. Nowa seria E jest wyposażona w system HI-eSCR2, opatentowane przez FPT rozwiązanie do oczyszczania spalin, które jest całkowicie bezobsługowe i trwałe. Nie ma potrzeby czyszczenia mechanicznego lub wymiany części. 
Case poprawił również jakość obsługi serwisowej, podwajając okresy przeglądów do 1000 godzin w przypadku oleju silnikowego, filtrów paliwa i filtrów oleju. 
Nowe silniki FPT Stage V zaprojektowano z myślą o elastycznych rozwiązaniach paliwowych dla klientów, szczególnie tam, gdzie obowiązują rygorystyczne przepisy lokalne. Wszystkie modele serii E mogą działać na zwykłych lub alternatywnych paliwach, takich jak coraz bardziej popularne HVO (uwodornione oleje roślinne). 


Budowanie doświadczenia operatora z dodatkową wygodą i bezpieczeństwem 


Poza nowymi trybami pracy seria E zapewnia operatorom wyższy poziom komfortu i widoczności. Kabina ma wiele nowych funkcji, które poprawiają ogólne wrażenia z obsługi. Lepszy dostęp, zupełnie nowy, wiodący w branży 10-calowy monitor LCD z 5 konfigurowalnymi przyciskami, nowy układ sterowania, podwieszana przy fotelu konsola z joystickiem sterującym, ulepszony system klimatyzacji i większe schowki. 
Wszystkie modele z serii E zachowują najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa koparek gąsienicowych poprzedniej generacji: przestronne, w pełni regulowane ergonomiczne fotele, zoptymalizowana pozycja podłokietników i sterowania joystickami. Widoczność z prawej strony była dobra już wcześniej, ale teraz jest znakomita. Ochrona operatora nadal pozostaje priorytetem, przy zachowaniu standardowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak konstrukcja chroniąca przed spadającymi przedmiotami (FOPS) poziomu 2. 
„Seria E przenosi komfort operatora na zupełnie inny poziom” – dodaje Galano. 


Dłuższy czas pracy bez przestojów to większa rentowność dzięki rozwiązaniom serwisowym Case® Service Solutions 


Dodatkowa przewaga konkurencyjna dla klientów wynika z produktywności, rentowności i czasu sprawności nowej gamy koparek gąsienicowych Case serii E. Case Service Solutions to szereg połączonych i niepołączonych usług posprzedażnych, które wspierają doświadczenia klientów. 
Dwukierunkowy modem umożliwia korzystanie z Case SiteConnect i Case SiteWatchTM, kompletnego narzędzia do zarządzania flotą. Rozwiązanie obejmuje geolokalizację, bezpieczeństwo floty za pomocą geoogrodzenia i alerty o nieautoryzowanym użyciu oraz elastyczne raportowanie. Konfigurowalne raporty zawierają kluczowe wskaźniki wydajności (KPI), takie jak zużycie paliwa, stopień wykorzystania maszyny, roboczogodziny i czas bezczynności, dzięki czemu można monitorować i optymalizować produktywność i rentowność. Dane są łatwo dostępne za pośrednictwem portalu. 
Case SiteConnect ulepsza dane telemetryczne wykorzystywane przez zespół Uptime Center Case, aby dostarczać dealerom alerty na podstawie wydajności maszyny. Możliwość szybkich działań naprawczych ma na celu minimalizowanie przestojów, ponieważ dealerzy zdalnie uzyskują dostęp do danych maszyn i szybciej podejmują działania naprawcze. Dzięki temu dealerzy mogą aktywnie zarządzać maszynami klientów i wydłużać czas pracy bez przestojów. Zarówno SiteWatch jak i SiteConnect są standardem w nowej serii E. 

 

Źródło: Case

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ