Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

CarFox - paliwo pod kontrolą

Ocena: 0
2883
Firma Satnet s.c. z Wrocławia jest producentem systemu kontroli transportu CarFox (sond pomiarowych paliwa, urządzeń lokalizacyjnych, rejestrujących i transmitujących dane oraz oprogramowania). System zapewnia wysoką dokładność pomiaru paliwa i dostarcza precyzyjną informację o faktycznym jego zużyciu.

Sonda pomiarowa CarFox
Fot. Satnet

Technologia używana w systemie CarFox to wyjątkowo skuteczne i opatentowane rozwiązania firmy Satnet, opracowane w oparciu o najnowsze komponenty elektroniczne światowych producentów i własne badania laboratoryjne. Głównymi elementami systemu są kontroler CarFox i sonda pomiarowa wraz z zastrzeżonym patentowo sposobem pomiaru. Dane z sondy oraz czujnika GPS gromadzone są w kontrolerze zamontowanym w pojeździe lub maszynie budowlanej. Przesył danych na serwer CarFox następuje automatycznie za pośrednictwem sieci GSM. Własna pamięć pozwala na przechowanie kopii zapasowej danych nawet za okres 6 miesięcy.

Uzyskanie znacznie wyższej niż w innych systemach efektywnej dokładności pomiaru paliwa stało się możliwe po zastosowaniu szeregu szczególnych rozwiązań technologicznych. Użyta w produkcji, referencyjna membranowa sonda ceramiczna z uwagi na bardzo wysoką czułość, stabilność i niezależność od przeciążeń, temperatury, zapylenia, zawilgocenia i zakłóceń pozwala na uzyskanie poprawnego pomiaru praktycznie w każdych warunkach.

System CarFox pobiera równolegle informacje z innych podzespołów maszyny lub pojazdu np. obroty silnika, sygnał drogowy, sygnały pracy urządzeń dodatkowych itd. Rejestruje i uwidacznia w trybie bieżącym i off-line położenie kontrolowanego sprzętu na mapie.

Współpraca kontrolera z sondą w połączeniu z oprogramowaniem, konfigurowanym dla określonego typu maszyny, daje optymalną kontrolę zużycia paliwa. Przyjazne oprogramowanie CarFox pozwala na szybki i precyzyjny ogląd danych wg zasady „od ogółu do szczegółu”. Interaktywne poruszanie się między oknami programu ułatwia przeglądanie tankowań, ubytków paliwa, obrotów silnika itd.


Regulowana geometria sondy zezwala na poprawny montaż w szczególności w maszynach budowlanych
Fot. Satnet


System CarFox jest zawsze kalibrowany i weryfikowany kolbami wzorcowymi legalizowanymi przez Główny Urząd Miar. W przypadku występowania zawyżonych zużyć paliwa system paliwowy może być dodatkowo zabezpieczony mechanicznie.

Rygorystyczne procedury obowiązujące podczas wytwarzania komponentów systemu, wysokie kwalifikacje zespołu projektowego i wieloletnie doświadczenie ekip montażowych, dają gwarancję tej samej dokładności pomiarów przez ponad 10 lat. Firma Satnet może pochwalić się przy tym ponad 2000 wdrożeń i bieżącą obsługą ponad 120 użytkowników na terenie całego kraju. Dużą zaletą systemu jest odporność sprzętu na warunki klimatyczne, wibracje, czy toksyczne środowisko.

System CarFox już w pierwszych miesiącach użytkowania pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności na paliwie.

Forum Budowlane, nr 10 (197) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: