Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Bezprzewodowa pilarka kątowa

Ocena: 0
1990

Sieciowe pilarki kątowe obecnie stanowią większość dzisiejszego rynku. Do tej pory nie było dla nich alternatywnego rozwiązania, które gwarantowałoby odpowiednią moc i czas pracy. Marka Milwaukee wprowadziła pierwszą w przemyśle przesuwną pilarkę kątową 18 V o podwójnym ukosie z wydajnością i możliwościami urządzenia przewodowego.

Bezprzewodowa pilarka kątowa Milwaukee z akumulatorowym odkurzaczem M18VC-0

Fot. Milwaukee

Bezprzewodowa pilarka kątowa M18 FMS254, dzięki połączeniu technologii Fuel z nowym zestawem akumulatorów M18 Redlithium-Ion High Demand 9,0 Ah jest rozwiązaniem w pełni kompatybilnym z platformą M18. Warto zauważyć, że dotychczas żadna inna bezprzewodowa pilarka kątowa nie była zdolna zapewnić takiego połączenia mocy, wydajności, możliwości i czasu działania w jednym przenośnym zestawie.
Za pomocą łatwo dostępnego uchwytu ukosowania, umieszczonego na górze pilarki, można uzyskać zakres ukosowania 48º z lewej i prawej strony oraz korzystać z 9 blokad pozycji ukosowania.

Regulowana płytka blokująca ze stali nierdzewnej obejmuje 11 ustawień blokad i umożliwia zakres ustawienia ukosu 50º z lewej i 60º z prawej strony. Ręczna blokada pozwala zablokować pilarkę w miejscu dla uzyskania większej kontroli, gdy potrzebne jest cięcie pod niestandardowym kątem.
Z najlepszym w swojej klasie zasilaniem, nowa pilarka kątowa zapewnia prędkość 4000 obr./min, umożliwiając tym samym płynne i szybkie cięcie. Wyposażona w zestaw akumulatorów M18 Redlithium-Ion High Demand 9,0 Ah może zapewnić do 400 cięć na jednym naładowaniu eliminując uciążliwą wymianę akumulatorów w ciągu dnia.
Przy wadze jedynie 20 kg, ze zintegrowanymi uchwytami do przenoszenia po bokach i na górze, pilarka jest w pełni mobilna. Pozwala użytkownikom wykonywać pracę w każdych warunkach bez potrzeby korzystania z zasilania przewodowego.
 
Źródło: Forum Budowlane, nr 11 (246) 2016
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: