Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Bez właściwego osprzętu ani rusz

Ocena: 0
7244
Wielokrotnie na naszych łamach pisaliśmy o osprzęcie do maszyn budowlanych. Maszyna wyposażona tylko w samą łyżkę, dla niektórych jest po prostu niewystarczająca. Jedną z firm, która poza maszynami Bobcat wykorzystuje także specjalistyczny osprzęt tej firmy jest PPUH Podkowa Sp.j. z Warszawy.

Minikoparka Bobcat 323 z wąską łyżką podsiębierną, należąca do firmy Podkowa, pod-czas prac związanych z budową sygnalizacji świetlnej w ciągu ul. Szaserów w Warszawie
Fot. Forum Budowlane

PPHU Podkowa istnieje na rynku od 1990 roku. Zajmuje się: projektowaniem, budową, modernizacją i konserwacją sygnalizacji świetlnej; projektowaniem, budową, modernizacją i konserwacją urządzeń elektroenergetycznych i oświetlenia zewnętrznego; produkcją wyrobów stalowych dla potrzeb sygnalizacji świetlnej; eksportem i importem urządzeń sygnalizacji. Jednocześnie sprzedaje sygnalizatory austriackiej firmy Futurit wraz z osprzętem niezbędnym do budowy sygnalizacji świetlnej.
Właścicielami firmy są Mirosław Boguszewski, Magdalena Boguszewska, Lucyna Perkowska i Paulina Perkowska. Do ważniejszych realizacji, którymi Podkowa chwali się na swojej stronie internetowej, należą m.in.: budowa sygnalizacji świetlnej wraz ze znakami zmiennej treści 100/70 km w ciągu drogi krajowej nr 7, odbudowa znaków aktywnych w miejscowości Adamowice w ciągu drogi krajowej nr 8, budowa sygnalizacji świetlnej z wykorzystaniem sygnalizatorów Alu Star na skrzyżowaniu
 Al. Ujazdowskich i ul. Pięknej w Warszawie.


Podkowa jest właścicielem sześciu maszyn marki Bobcat. Najstarsza – miniładowarka 773 została zakupiona w 2001 roku. Pozostałe maszyny to minikoparki: 319, 320, 321, 322, 323. Z racji tego, że firma zajmuje się wykonywaniem m.in. sygnalizacji świetlnych najczęściej w codziennej pracy wykorzystywane są właśnie minikoparki. Wyposażone w wąską łyżkę wykorzystywane są do kopania wykopów pod kable.

Co do pozostałego osprzętu dla minikoparek firma dysponuje różnej wielkości łyżkami podsiębiernymi (wąskie, średnie, duże) oraz łyżką do skarpowania. W przypadku miniładowarki są to: łyżka 4 w 1, widły paletowe, młot do kucia, koparka podsiębierna, zamiatarka obrotowa z szuflą, świder do gruntu z wybierakami o średnicy 610 i 914 mm. Wiertnica wykorzystywana jest do wiercenia otworów pod słupy sygnalizacji świetlnej, energetyczne, itp., zamiatarka do czyszczenia placu magazynowego.


Należy zaznaczyć, że pracownicy Podkowy zostali przeszkoleni do pracy na minikoparkach i miniładowarce. Firma zatrudnia także dwóch mechaników i dysponuje własnym warsztatem naprawczym, w którym wykonywane są konserwacje, smarowania i wymiana oleju. Przeglądy gwarancyjne dokonywane są w serwisie Atut Rental.

Zarówno maszyny, jak i osprzęt nie nastręczał do chwili obecnej najmniejszych kłopotów. Właściciele firmy wyrażają się o marce Bobcat w samych superlatywach.

Zakup maszyn Bobcat przez Podkowę nie był czystym przypadkiem. Firma miała możliwość przetestowania minikoparek także innych producentów. Wybrała Bobcata, który jak się okazało najlepiej radził sobie z pracami wynikającymi z profilu firmy. Kolejne zakupy były już wynikiem dużego zaufania do marki. Duże znaczenie jak podkreśla prezes Mirosław Boguszewski miała także szeroka gama odpowiedniego osprzętu dodatkowego oraz bliskość zaufanego dealera jakim jest Atut Rental.
W planach są oczywiście kolejne zakupy.

Źródło: Forum Budowlane, nr 9 (172) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: