Strona główna | Techniki i technologieBarierki systemowe - kompleksowa ochrona przed upadkiem

Barierki systemowe - kompleksowa ochrona przed upadkiem

Odpowiednie przygotowanie miejsca pracy na wysokości, wyznaczenie i zabezpieczenie ciągów komunikacyjnych położonych nad podłożem oraz wyodrębnienie niebezpiecznych stref w zakładach przemysłowych - oto niektóre z podstawowych obowiązków pracodawcy z zakresu BHP. W każdym z wymienionych przypadków, bezpieczeństwo pracowników pomogą zwiększyć systemowe barierki ochronne. Jak i gdzie z nich korzystać?

Firma KRAUSE, jeden z liderów na rynku urządzeń i konstrukcji do pracy na wysokościach, oferuje szeroką gamę barierek systemowych o wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdzają się w halach i zakładach produkcyjnych, magazynach, centrach logistycznych oraz wszelkich wysokich obiektach przemysłowych, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo zarówno podczas pracy, jak i komunikacji na terenie obiektu. Stanowić mogą uzupełnienie różnorodnych konstrukcji specjalnych w postaci schodów, platform roboczych (stałych i jezdnych) czy pomostów przejściowych.


Barierki systemowe KRAUSE to stabilna konstrukcja bazująca na rurach aluminiowych o średnicy zewnętrznej 40 mm, które gwarantują niezwykłą wytrzymałość oraz funkcjonalną niezawodność. Zaletą systemu barierek jest szybki montaż dzięki zastosowaniu połączeń śrubowych. Brak konieczności spawania, gwintowania czy nitowania nie tylko obniża koszt instalacji, ale i znacząco skraca czas montażu konstrukcji. System obejmuje szeroką gamę elementów łączących (łączniki kątowe, krzyżowe, przegubowe) i mocujących (mocowanie do ściany, podłoża, wahadłowe), dzięki którym wielkość oraz rodzaj barierek mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb odbiorcy. Dodajmy, że wszystkie komponenty oraz złącza posiadają certyfikaty TÜV i spełniają normy obciążeniowe.


Standardowo barierki systemowe KRAUSE dostępne są w kolorze naturalnego aluminium. Istnieje jednak możliwość wykonania barierek malowanych proszkowo w kolorach z palety RAL.

Źródło i zdjęcia: Krause
DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Premiery "Na poziome 308"

Dziesiątki maszyn i setki zaproszonych gości – tak wyglądało tegoroczne spotkanie „Na poziomie 308”, które odbyło się 7 września w kopalni Piława Górna. Była to już druga edycja imprezy, pierwsza miała miejsce w 2015 roku. Organizatorami są Volvo Maszyny Budowlane Polska, Powerstone oraz Polskie Górnictwo Skalne. Przy tej okazji zaprezentowano również kilka nowości. Czytaj dalej
POLECAMY