Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Aluminiowe wieże Instant UpRight

Ocena: 0
2125
Aluminiowe wyroby Instant UpRight Ltd. dostępne od kilku dziesięcioleci, znane są z wysokiej jakości i długowieczności. Dowodem na to jest długa gwarancja producenta na okres 10 lat od dnia zakupu. Obecnie zbierane są dowody na potwierdzenie tezy o minimum 20-letnim cyklu życia tych produktów.

Fot. Instant

Wędrówka po katalogu zaczyna się od najbardziej popularnych wyrobów, czyli mobilnych wież. Tutaj do wyboru są trzy systemy: Span300/400 o możliwych szerokościach 0,74 i 1,37 m oraz długościach platformy 2; 2,5 i 3 m; Span500 o możliwych szerokościach 0,82 i 1,43 m oraz długościach platformy jak wcześniej. Wieże Span można wyposażyć w podstawę VX, która jest pierwszą sekcją wieży w jednym składanym segmencie i przyśpiesza wznoszenie konstrukcji. Pomimo dużego wyboru takich produktów na rynku należy pamiętać, że systemy Span wyróżniają się parametrami użytkowymi, i tak np. wieża typu wąskiego (0,74 m) i wysokości roboczej 8 m waży zaledwie 155 kg a można ją obciążyć ciężarem 720 kg (3 klasa udźwigu). Dodając do wieży Span schody otrzymuje się schodnię o nazwie Stairway. Nowością w tym segmencie jest wersja Compact systemów Span300/400 o powierzchni tylko 1,2 m2.


Fot. Instant

Spandeck o szerokości 640 mm jest lekką platformą o dużej wytrzymałości, dostępną w 9 wersjach różniących się długością, od 3,7 do 9,1 m. Model o długości 3,7 m ważący zaledwie 30 kg (bez oprzyrządowania) może przenieść ciężar o masie 900 kg. Najprostsze możliwe zastosowanie tego systemu to zawieszenie  platformy pomiędzy dwiema wieżami Span.

Snap Out pierwotnie zaprojektowany na potrzeby przemysłu energetycznego do remontu kotłów jest systemem składającym się z segmentów o wysokości 2 m, które można złożyć w paczki łatwo przechodzące przez otwory o średnicy 360 mm (również specjalne składane platformy). Przy jego wykorzystaniu można wznosić konstrukcje do wysokości 100 m.

Projektanci Instant UpRight łącząc ze sobą powyższe systemy tworzą specjalne konstrukcje na zamówienie. Niemożliwe byłoby wymienienie w tym miejscu ich wszystkich dokonań, ale można chociaż przedstawić sektory, w których takie projekty powstały: przemysł (np. obsługa i remonty maszyn, i linii produkcyjnych), awionika (np. doki serwisowe dla samolotów), komunikacja (np. wieże dla anten), ekologia (np. wieże obserwacyjne), energetyka (np. remonty kotłów), i oczywiście budownictwo.

Najważniejszą cechą wyrobów jest opatentowany zacisk żeberkowy formowany na zimno o nazwie Rib-Grip. To właśnie on zastępując połączenia spawane decyduje o długowieczności produktów Instant UpRight.

Do sukcesów wyrobów spod tej marki należy zaliczyć ostatnie targi The Rental Show organizowane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Firm Wynajmujących (ARA) w Nowym Orleanie, na których prezentowała się również firma Instant UpRight (patrz zdjęcia).

Źródło: Forum Budowlane, nr 3 (190) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: