Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Agregaty tynkarskie Kaleta

Ocena: 0
4938
Firma Kaleta działa na polskim rynku od 1992 roku. Wraz z rozwojem branży budowlanej, dokładając wszelkich starań, by spełnić rosnące oczekiwania tynkarzy, projektuje i wprowadza do produkcji nowoczesne i funkcjonalne urządzenia. Maszyny te nie tylko usprawniają pracę tynkarzy, ale spełniają wszystkie normy oraz posiadają oznakowanie CE.


Agregaty tynkarskie (od góry): Kaleta-3, Kaleta-5S, Kaleta-150 i Kaleta-151
Fot. Kaleta


Współpraca firmy Kaleta z użytkownikami oraz czołowymi producentami materiałów budowlanych, a także stała analiza potrzeb zaowocowały nowymi rozwiązaniami, wzrostem sprzedaży i stałym poszerzaniem oferty. Obecnie firma zajmuje się: produkcją urządzeń budowlanych oraz części zamiennych (agregaty tynkarskie, rotory, statory, mieszarki przepływowe i inne), sprzedażą podzespołów i elementów eksploatacyjnych do oferowanych urządzeń (ślimaki, płaszcze, pistolety, dysze, zawory itp.), serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym, sprzedażą części zamiennych do produkowanych i sprzedawanych maszyn.

Agregaty tynkarskie Kaleta przeznaczone są do ciągłego, mechanicznego nakładania tynków, przy użyciu gotowych suchych i mokrych mieszanek (Kaleta-151) oraz mieszanek przygotowanych bezpośrednio na budowie (Kaleta-150). Agregaty mogą być napełniane mieszanką w workach, jak również w przypadku agregatów A2, A3, A5 i A5 Super za pośrednictwem urządzenia podającego (silomatu) bezpośrednio z silosa.

Wymienione wyżej urządzenie Kaleta-151 służy do podawania gotowych szpachli mineralnych i akrylowych, tynków strukturalnych, klejów, powłok wykończeniowych, systemów dociepleń, zabezpieczeń antyogniowych. Agregat tynkarski Kaleta-150, przeznaczony jest z kolei do mieszanek przygotowanych na budowie o uziarnieniu do 6 mm (m.in. tynków wapienno-cementowych, wapienno-gipsowych i specjalnych).

Kolejny z proponowanych agregatów tynkarskich to model Kaleta-5S. Urządzenie polecane jest do gotowych mieszanek workowanych oraz z silosu, jak tynki: gipsowe, wapienno-gipsowe, wapienno-cementowe, podkładowe (obrzutki), lekkie, specjalne i modernizacyjne.


Ślimak i płaszcz gumowy Kaleta D6-3 i D6-3 Super
Fot. Kaleta


Firma Kaleta oferuje również wysokiej jakości podzespoły do agregatów – rotory i statory (ślimaki i płaszcze gumowe) D6-3 i D6-3 Super.

Ślimak i płaszcz gumowy D6-3 przeznaczony jest do tynków maszynowych gipsowych. Płaszcz gumowy ma twardość 71 wg skali Shore’a. Maksymalne uziarnienie podawanej mieszanki może wynosić 3 mm. Ciśnienie pompowania dla zestawu D6-3 wynosi 30 bar, a wydajność 25 l/min. (przy 400 obr./min.).

Ślimak i płaszcz gumowy D6-3 Super, wykorzystywany jest w urządzeniach do tynków maszynowych gipsowych i cementowych. Płaszcz gumowy Kaleta D6-3 Super ma twardość 74 wg skali Shore’a. Maksymalne uziarnienie w tym przypadku to 4 mm, ciśnienie pompowania 40 bar, a wydajność 25 l/min. (przy 400 obr./min.).

W obydwu typach ślimaki mają powierzchnię utwardzaną azotowo. Obudowy płaszcza są bezobsługowe.

Forum Budowlane, nr 7 (194) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ