Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

"Elektryczny mocarz" w klasie 11 kg

Ocena: 0
542
Mowa tu o młocie wyburzeniowym GSH 11 VC Professional firmy Bosch o mocy 1700 W zamkniętej w jedenastokilogramowej konstrukcji. Jest to jak dotychczas najlepsza relacja mocy do ciężaru w tej klasie narzędzi. GSH 11 VC Professional odznacza się ponadto wyjątkowo niskim poziomem drgań.

Wydłużona obudowa mechanizmu udarowego młota GSH 11 VC Professional znajduje się blisko środkowej części urządzenia. Młot jest dzięki temu dobrze wyważony, a kilka dodatkowych centymetrów długości zapewnia wygodniejsze skuwanie
Fot. Bosch


W 80. rocznicę wprowadzenia na rynek pierwszego elektrycznego młota firma Bosch prezentuje GSH 11 VC Professional – najmocniejszy, elektryczny młot wyburzeniowy w klasie 11 kg o mocy 1700 W i energii udaru 23 J.

Najlepsza, w tej klasie narzędzi relacja mocy do wagi gwarantuje użytkownikom większą mobilność i efektywność pracy. Dodatkowo, urządzenie posiada specjalną konstrukcję – wydłużono cylinder mechanizmu udarowego, dzięki czemu osiągnięto w nim niższe ciśnienie i w efekcie obniżono drgania. Dzięki takiej konstrukcji młot jest dobrze wyważony, a kilka dodatkowych centymetrów długości zapewnia wygodniejsze skuwanie materiałów z podłoża w pozycji stojącej. Nowy młot został stworzony do prac wyburzeniowych i naprawczych w betonie i kamieniu, do wykonywania wierceń przelotowych podczas układania rur, przewodów wentylacyjnych lub kabli i do skuwania płytek podłogowych. Liczbę udarów można ustawiać w przedziale od 900 do 1700 1/min.

Ograniczony przepisami czas ciągłej pracy młotem GSH 11 VC w ciągu jednego dnia roboczego wynosi 3 godziny. Jest to możliwe dzięki obniżeniu poziomu drgań do 8 m/s2 poprzez oddzielenie rękojeści głównej i bocznych od silnika oraz wyposażenie mechanizmu udarowego w system tłumienia drgań. Średni urobek osiągany w tym czasie to ponad tona betonu na godzinę, co jest rekordem w tej klasie narzędzi.

Fot. Bosch

Nowy młot wyburzeniowy jest wyposażony w uchwyt SDS-max, który umożliwia szybką i beznarzędziową wymianę osprzętu. Uchwyt wyposażono w system Vario-Lock, co pozwala na zablokowanie dłuta w jednej z 12 pozycji, w zależności od warunków pracy. Inne elementy wyposażenia to wyświetlacz serwisowy, który sygnalizuje z kilkugodzinnym wyprzedzeniem konieczność wymiany szczotek węglowych, system Constant Electronic zapewniający stałą, wysoką moc niezależnie od obciążenia i dogodnie umiejscowiony włącznik zasilający. Do narzędzi roboczych kompatybilnych z GSH 11 VC należą np. dłuto płaskie SDS-max, RTec Sharp i szpicak RTec Speed. Wszystkie dłuta mają samoostrzące się ostrza, co pozwala zachować maksymalną wydajność pracy przez cały okres użytkowania.

Nowy młot jest dostępny w sprzedaży od września br. W wyposażeniu standardowym znajduje się walizka transportowa, rękojeść boczna oraz szpicak RTec Speed. 

Forum Budowlane, nr 9 (196) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: