Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Wypożyczaj w sieci

Ocena: 0
2338
Cramo jest ogólnoeuropejską wypożyczalnią sprzętu budowlanego. Firma działa również na terenie Polski. Oferta Cramo obejmuje maszyny i urządzenia do prowadzenia robót drogowych, ogólnobudowlanych, rozbiórkowych, wysokościowych i prac betoniarskich. Firma dostarcza także kontenery mieszkalne i biurowe oraz ogrodzenia.

Podnośnik teleskopowy Manitou MT 1840 przed jednym z oddziałów firmy Cramo
Fot. Cramo


Grupa Cramo notowana jest na giełdzie papierów wartościowych w Helsinkach i ma 303 oddziały na terenie całej Skandynawii, w krajach Bałtyckich, Rosji, Polsce, Słowacji i Republice Czeskiej. W Polsce bazy sprzętowe Cramo zlokalizowane są w niemal wszystkich dużych miastach na terenie całego kraju. Podstawowe zalety oferty to bardzo szeroki asortyment, duża liczba dostępnych jednostek oraz uproszczona procedura wynajmu. Wszystko to umożliwia realizację dostawy sprzętu do klienta w przeciągu kilku godzin. Cramo zapewnia transport wynajmowanego sprzętu na miejsce oraz szybki i sprawny serwis.

Firma współpracuje z klientami na każdym etapie realizacji inwestycji. Cramo działa glokalnie. Ten neologizm wzbudza zrozumiały sprzeciw purystów językowych, nie mniej jednak bardzo dobrze obrazuje rynkową tendencję. Ogólnoeuropejskie lub ogólnoświatowe koncerny posiadają zalety wynikające z ogromnej bazy sprzętowej i zaplecza finansowego. Rozumieją jednak, że klient w przeważającej mierze działa lokalnie, nawet jeśli prowadzi budowy w różnych częściach kraju. Chętniej porozumie się ze znanym sobie doradcą, do którego ma zaufanie, który go nie zawiedzie w kluczowym momencie – czy chodzi o dobór sprzętu, logistykę czy serwis. Z kolei dostawca, w tym przypadku wypożyczalnia, będzie tak optymalizowała koszty, szczególnie dostawy, aby obsłużyć odbiorcę nawet na drugim końcu Polski.


Podnośniki Cramo na budowie stadionu Lecha w Poznaniu
Fot. Cramo


Cramo poza siecią stałych oddziałów, stara się uruchamiać oddziały lotne, tam gdzie istnieje taka potrzeba, by móc zawsze być blisko klienta. Zabezpiecza infrastrukturę i zaplecze placu budowy (w kontenery biurowe i socjalne, ogrodzenia, agregaty prądotwórcze). Dostarcza maszyny i urządzenia do robót: rozbiórkowych (kompresory, młoty i wiertarki), drogowych i ziemnych (walce, ubijaki i zagęszczarki, lekkie wywrotki, koparki i ładowarki), betoniarskich (betoniarki, zacieraczki, listwy wibracyjne, buławy i wibratory), wysokościowych (podesty nożycowe i teleskopowe, drabiny, wieże jezdne, rusztowania warszawskie, windy towarowo-osobowe, kosze, transportery, wciągarki i zsypy segmentowe), ogólnobudowlanych (spawarki, zamrażarki, zgrzewarki do rur, ogrzewacze, osuszacze, klimatyzatory, pompy, wyrzynarki, pilarki, piły, bruzdownice, gwintownice, gilotyny, szlifierki, strugi, frezarki, giętarki, urządzenia pomiarowe i czyszczące).

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.cramo.pl.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (164) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: