Wielton ponownie wiceliderem nowych rejestracji na polskim rynku

Ocena: 0
5115

Wielton, czołowy europejski producent przyczep, naczep i zabudów samochodowych, utrzymał w sierpniu poziom nowych rejestracji pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) pow. 3,5 tony w Polsce, uzyskując wynik 150 szt. Dzięki temu, analogicznie do czerwca br., został wiceliderem tego rynku w tym miesiącu. Według raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), powołującego się na dane CEPiK, wynik Wieltonu w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku był zaledwie o 3 proc. niższy, co w trudnych czasach pandemii jest rezultatem bardzo zadowalającym. W raportowanym miesiącu Wielton uzyskał udział rynkowy na poziomie 13,7 proc.

Piotr Kuś, dyrektor zarządzający Wielton, wiceprezes zarządu Wielton S.A.

Po bardzo głębokich spadkach obserwowanych od marca do maja br. (odpowiednio o blisko 57 proc., 68 proc. i 60 proc.), które wywołane były przede wszystkim kontynuacją trendu z końca poprzedniego roku oraz skutkami pandemii koronawirusa, zaznacza się stopniowe przyhamowanie tej tendencji na polskim rynku. Według raportu PZPM, w sierpniu bieżącego roku rodzimy rynek skurczył o prawie 11 proc. rdr. W okresie tym zarejestrowano w Polsce łącznie 1094 szt. nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 tony. 

 

W raportowanym okresie wieluński producent został sklasyfikowany jako wicelider zestawienia. W okresie tym zarejestrowano 150 szt. nowych pojazdów z logiem Wielton, co w porównaniu do 155 szt. zarejestrowanych w sierpniu 2019 r. jest wynikiem bardzo zadowalającym. Dzięki temu Wielton miał najmniejszą stratę w nowych rejestracjach (3 proc. rdr) w porównaniu do bezpośrednich konkurentów, którzy odnotowali ponad 30 proc. spadki w raportowanym miesiącu rdr.

Dzięki nowym rejestracjom Spółka uplasowała się na drugim miejscu w sierpniu br. wśród producentów przyczep i naczep pow. 3,5 t, z miesięcznym udziałem 13,7 proc. Oznacza to wzrost o 1,1 p. proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. 

Ponownie w tym roku zostaliśmy wiceliderem rynku w Polsce. Cieszy nas fakt, że strategia sprzedażowa Wieltonu przekłada się na wzrost udziałów i sukcesywne zmniejszanie dystansu do lidera rynku. Trend silnych spadków z miesiąca na miesiąc wyhamowuje. Jest to związane z pewnym unormowaniem sytuacji w gospodarce po wstrząsie związanym z pandemią. Dla całej branży pozytywną informacją jest liczba rejestracji nowych samochodów ciężarowych, która w sierpniu br. wzrosła o prawie 1 proc. - powiedział Piotr Kuś, dyrektor zarządzający Wielton, wiceprezes zarządu Wielton S.A.

Grupa Wielton jest jednym z największych na świecie producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych. Spółka Wielton jest notowana na GPW od 2007 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80. W pierwszym kwartale 2020 r. Grupa musiała zmierzyć się ze skutkami pandemii COVID-19 oraz spadającym popytem na rynnach. Pomimo trudnych warunków skonsolidowane przychody Grupy Wielton w pierwszym kwartale br. wyniosły ponad 472,5 mln zł (spadek o 26 proc. r/r) co przełożyło się na 17,7 mln zł zysku EBITDA (spadek o 58 proc. r/r).

 

Źródło: Materiał Prasowy Wielton

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ