Warszawiacy wybierają domy

Ocena: 5
4379

Dawno już nie było takiego popytu na domy jednorodzinne. Szczególnie w cenie są te położone tuż przy granicach administracyjnych Warszawy. Inwestycje takie łączą komfort mieszkania z dala od zgiełku, fakt posiadania własnego ogródka i większej przestrzeni – z bliskością do infrastruktury miejskiej i biznesowego centrum kraju.

 

 

Pandemia sprawiła, że Polacy na nowo docenili atuty, które niosą ze sobą domy. Własne cztery kąty stały się czymś więcej niż tylko „sypialnią”, z kolei możliwość pracy zdalnej sprawiła, że nie musimy być już przywiązani miejscem zamieszkania do lokalizacji, w której znajduje się nasze biuro.

 

Potwierdza to popyt na takie inwestycje. W 2020 r. w Warszawie sprzedało się o 51,7% więcej domów niż w 2019 r. Utrzymanie tego trendu możemy również zaobserwować w pierwszym półroczu 2021 r., gdzie sprzedaż osiągnęła już 83,8% sprzedaży odnotowanej w całym 2019 roku – wynika z danych portalu tabelaofert.pl.

 

– Widzimy to zainteresowanie na przykładzie naszego projektu, osiedla GROEN Konstancin położonego tuż przy granicy z Warszawą. W ciągu roku, sprzedaliśmy wszystkie 48 domów z oferty pierwszego etapu jeszcze przed ukończeniem budowy. W tym miesiącu ruszyliśmy ze sprzedażą II etapu inwestycji i nowych właścicieli znalazło kolejnych 9 domów z 48, które uruchomiliśmy do sprzedaży – mówi Piotr Łukasik, Dyrektor Działu Residential w Ghelamco. 

 

Pandemia sprawiła, że pragniemy być jak najbliżej przyrody. Inwestycje takie jak Groen stanowią odpowiedź na te potrzeby. Kameralne budynki usytuowane są przy Ogrodzie Botanicznym PAN i Parku Kultury w Powsinie, w pobliżu rezerwatu przyrody – Lasu Kabackiego. Przestrzeń została zaprojektowana na wzór przyjaznego osiedla typu holenderskiego. To bezpieczna enklawa z malowniczymi stawami, boiskiem sportowym oraz starannie zaprojektowaną zielenią. Do swojej dyspozycji mieszkańcy będą mieli także prywatne ogródki o powierzchni od 183 do 578 m².

 

Zamknięcie w czterech ścianach w okresach izolacji nakłoniło nas do poszukiwania większych metraży i własnego kawałka zieleni. Do tego home office sprawia, że coraz częściej potrzebujemy też dodatkowego miejsca na organizację domowego biura. 

 

– W cenie 100 metrowego mieszkania na Ursynowie można mieć 2 krotnie większy dom w bliskiej odległości od Centrum Warszawy z własnym ogródkiem. Do tego na wczesnym etapie budowy klienci mogą też wprowadzać zmiany w aranżacji pomieszczeń. W stosunku do pierwszego etapu zdecydowaliśmy się także powiększyć metraż oferowanych domów, gdyż takie było zapotrzebowanie naszych klientów – dodaje Piotr Łukasik.

 

Osiedle w Konstancinie zaoferuje budynki o metrażu od 176 do 206 m². Jest to ilość miejsca, dająca większe możliwości niż standardowych mieszkaniach w Warszawie. Do innych atutów domów jednorodzinnych należą: własny kominek, widna łazienka, prywatny garaż, czy przytulne poddasze, które można zagospodarować na dodatkowe sypialnie, miejsce na realizację hobby lub domowe biuro. 

 

Kupujący dostrzegają, że miejsca takie jak Konstancin stanowią enklawy, w których w jednym miejscu znajduje się wszystko, czego potrzebują do wygodnego życia: siłownie, restauracje, sklepy, przychodnie oraz renomowane szkoły i przedszkola, w tym położona kilkaset metrów od osiedla American School of Warsaw, do której dzieci z osiedla mogą dojść samodzielnie lub dojechać rowerem. Wszystko, co potrzebne do życia jest tu bliżej niż w wielu dzielnicach Warszawy.

 

Źródło: Ghelamco

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ