Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Szkolenia szansą na rozwój kadry

Ocena: 0
2834
Inwestorzy, wykonawcy, biura projektowe realizując swoje projekty niejednokrotnie zapominają, iż oprócz pozyskania odpowiedniej kadry ważne jest również dbanie o jej rozwój i podnoszenie kwalifikacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom, firma Athenasoft, znana jako producent programu Norma, od kilku lat realizuje także działalność edukacyjną.

Fot. Athenasoft

Obecnie w ramach Akademii Athenasoft dostępnych jest 15 szkoleń, które poruszają zagadnienia z zakresu kosztorysowania, zarządzania projektami, prawa budowlanego, projektowania CAD.

Największym zainteresowaniem cieszą się szkolenia związane z kosztorysowaniem, które dodatkowo można uzupełnić o prowadzone w małych grupach lub indywidualnie konsultacje z obsługi programu Norma Pro oraz Norma Expert. Uczestnicy kursów kosztorysowych, jak i osoby, które poznały program Norma we własnym zakresie, mają możliwość przystąpienia do egzaminu sprawdzającego znajomość obsługi tego narzędzia, po zdaniu którego uzyskują tytuł „Certyfikowanego Użytkownika Programu Norma”. Do tej pory taki certyfikat otrzymało ponad 100 osób, tym samym zyskując możliwość zarejestrowania się oraz wyróżnienia swojego wpisu w ogólnopolskiej bazie kosztorysantów (www.kosztorysanci.pl).

Kadra Akademii dba o jak najwyższą jakość oferowanych szkoleń. Fakt ten został potwierdzony przyznaniem firmie akredytacji Ministerstwa Edukacji Narodowej na prowadzenie kursów z zakresu kosztorysowania.


Fot. Athenasoft

Akademia stale poszerza swoją ofertę szkoleniową. Nowością wśród
kursów są szkolenia związane z przeprowadzaniem audytów i sporządzaniem certyfikatów energetycznych budynków.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców, zawierają wiele praktycznych przykładów i ćwiczeń oraz umożliwiają uczestnikom wymianę doświadczeń.

Akademia przeprowadziła do tej pory ok. 200 kursów w formie szkoleń otwartych oraz na zamówienie takich firm i instytucji, jak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ARiMR czy Stołeczny Zarząd Infrastruktury.

Zajęcia w trybie otwartym oraz przygotowywane na zamówienie organizowane są zarówno w siedzibie firmy w Warszawie, jak i w innych miastach.

Źródło: Forum Budowlane, nr 7 (170) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: