Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Rozwiązania dla najlepszych

Ocena: 0
2456
Pezal to firma rodzinna. Jej historia do złudzenia przypomina historię wielu dużych i znanych przedsiębiorstw. Zaczęła się w garażu, w którym przyszły właściciel remontował stare motocykle. W chwili obecnej Pezal dysponuje okazałą siedzibą, do której przeniesiono się w ostatnich miesiącach 2009 roku.

Prezes firmy Piotr Zaleski
Fot. Forum Budowlane


Aktualnie siedziba firmy Pezal zlokalizowana jest przy ul. Miałki Szlak 50 w Gdańsku, przy wyjeździe z Portu Północnego i w pobliżu będącej w budowie autostrady A1. Tak dogodne położenie stwarza firmie jeszcze większe możliwości rozwoju w przyszłości.

Łącznie powierzchnie magazynowe zajmują około 4000 m kw. a biura i serwis następne 1000 m kw. W nowej lokalizacji firma ma również do dyspozycji olbrzymi plac manewrowy. Założycielem i prezesem firmy jest Piotr Zaleski. Obecnie Pezal zatrudnia ponad 50 osób, w tym 18 to pracownicy serwisu. Należy tutaj również wspomnieć, że dysponują oni 7 samochodami serwisowymi.

Oddział handlowy Pezal działa na rynku od 15 lat i wrósł na bazie wcześniej-szego doświadczenia w usługach serwisowych, zapoczątkowanych w 1982 roku. Firma początkowo zajmowała się naprawą silników spalinowych oraz systemami sterowania w aparaturze paliwowej by w chwili obecnej stać się uznanym importerem i dostawcą zarówno silników, jak i całej gamy urządzeń napędzanych silnikami spalinowymi.
Wejście do siedziby firmy i widok hali w „całej okazałości”
Fot. Forum Budowlane


Podstawowym produktem oferowanym przez firmę Pezal są niezmiennie bardzo wysokiej jakości silniki spalinowe Kipor, na których pracują oferowane przez nią m.in.: zagęszczarki, motopompy, agregaty prądotwórcze, listwy wibrujące, piły do cięcia betonu i asfaltu, samojezdne taczki, myjki wysokociśnieniowe, frezarki, odśnieżarki. Jakość silników, przy atrakcyjnej cenie sprawiła, że z dnia na dzień powiększa się grono ich użytkowników.

W asortymencie, składającym się z blisko 500 pozycji znajdują się również lampy halogenowe, lampy nagrzewające, quady oraz kompatybilne z quadami odśnieżarki, jak również uznana już na rynku oferta silników zaburtowych. Agregaty prądotwórcze i inne urządzenia dla budownictwa podobnie jak silniki pochodzą od jednego z największych chińskich producentów – firmy Kipor. Warto nadmienić, że dysponuje on siecią ze 120 dealerami na całym świecie. Pezal jest bezpośrednim importerem oraz wyłącznym przedstawicielstwem fabryki Kipor w Polsce.


Pezal to jedno z najlepiej wyposażonych centrów diagnostyczno-naprawczych aparatury wtryskowej Diesel Centrum Bosch w Polsce
Fot. Forum Budowlane


Sprzedaż silników i urządzeń na silnikach spalinowych oraz pozostałego asortymentu to tylko jeden z kilku obszarów działalności firmy. Kolejne to serwis i szkolenia ,a także dział konstrukcyjno-techniczny. W przypadku szkoleń są to kursy produktowe i techniczne organizowane dla pracowników i przedstawicieli sieci sprzedaży; odbywają się one we własnym, również niedawno otwartym centrum szkoleniowo-konferencyjnym.

W firmie funkcjonuje także dział techniczny, który opracowuje nowe rozwiązania i wprowadza udoskonalenia do oferowanych produktów; dostarcza myśl techniczną do współpracujących z firmą Pezal fabryk w Chinach.


Firma dysponuje także serwisem mobilnym, składającym się z 7 specjalistycznych samochodów
Fot. Pezal

Pezal stale rozbudowuje także sieć regionalnych, autoryzowanych przedstawicieli handlowych, dystrybutorów oraz serwisantów. Takie podejście sprawia, że ze swoją ofertą jest w stanie dotrzeć do każdego zakątka Polski.

Na koniec warto zaznaczyć, że wszystkie oferowane przez Pezal produkty spełniają wymagania Unii Europejskiej i mają stosowne certyfikaty. Pezal wdrożył także System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.


Wnętrze ogromnego magazynu z produktami Kama – Kipor – Pezal Motor Devices
Fot. Forum Budowlane


To tyle informacji ogólnych. Naszym przewodnikiem po nowej siedzibie była dyrektor działu marketingu Krystyna Zaleska, która po kolei zaprezentowała nam poszczególne działy firmy.

Jako pierwszy obejrzeliśmy magazyn dużych agregatów prądotwórczych połączony z biurem, to właśnie nad nim znajdują się sale centrum szkoleniowo-konferencyjnego.


Zagęszczarki na silnikach Kipor czekające na remont w serwisie
Fot. Forum Budowlane


Jednak największe wrażenie zrobił (widoczny także na zdjęciach) nowy magazyn z produktami Kama/Kipor/Pezal Motor Devices.

Niestety ograniczenia czasowe nie pozwoliły przedstawicielom naszej redakcji na bardziej szczegółowe zapoznanie się z bogatą ofertą Pezal. Ważne, że prawie wszystkie produkty znajdujące się w ofercie dostępne są „od ręki”.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (164) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: