Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Patrzymy w przyszłość z optymizmem

Ocena: 0
2513
Rozmowa z Arturem Mastalińskim
Dyrektorem Biura Handlowego Bumar sp. z o.o.


Fot. Bumar

Forum Budowlane: Czy rok 2010 był dobry dla wrocławskiego Biura Handlowego firmy Bumar?

AM: Tak. Mijający rok przyniósł zdecydowanie lepsze wyniki niż 2009, jednocześnie zawarliśmy szereg umów na kolejne lata. Na pewno pozwala to z optymizmem rozwijać naszą działalność i wzmacniać pozycję firmy na rynku.

FB: Jakie, ciekawe urządzenia wzbogaciły ofertę w mijającym roku?

AM: Rozszerzyła się oferta mini– i midikoparek, produkowanych przez japońsko-włoską firmę Ihimer, a będących przedmiotem naszych działań handlowych i serwisowych.
Wśród nowych propozycji asortymentowych znalazły się także kolejne wersje agregatów prądotwórczych, narzędzia i elektronarzędzia, odzież robocza i ochronna.
Nowością są także poduszkowce, które miały swą premierę w naszej ofercie w trakcie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, zorganizowanego we wrześniu 2010 r. Nie zapeszając, pojazdy te spotkały się z dużym zainteresowaniem, aktualnie prowadzone są testy trzyosobowego modelu Anaconda u potencjalnego klienta – dotychczas przebiegają niezwykle pomyślnie.

FB: Bumar na stałe współpracuje z Politechniką Wrocławską. Czy można już coś powiedzieć o wspólnych osiągnięciach?

AM: Nasza współpraca odbywa się na trzech podstawowych płaszczyznach – dostawach sprzętu i maszyn, wspólnych przedsięwzięciach naukowych i dydaktycznych (szkolenia dla pracowników, wykłady dla studentów) oraz popularyzacji osiągnięć nauki i przemysłu w formie np. współudziału we wspomnianym Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

Z uwagi na zadowolenie obu stron z tego współdziałania planujemy jego rozszerzenie w kolejnym roku o dalsze przedsięwzięcia.


Poduszkowce Anakonda prezentowane podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki
Fot. Bumar

FB: A jakie plany ma firma na 2011 rok?

AM: Przyszły rok będzie przełomowy dla naszego Biura. Zmianie ma ulec forma organizacyjna, lokalizacja zakładu, uruchomione zostaną także nowe zakresy działania w formie różnorodnych usług – plany są zatem bogate.

Jeżeli dodamy do tego inaugurację działania naszych placówek handlowo-serwisowych na terenie kraju oczywistym staje się rozmach planowanych działań oraz optymizm, z jakim postrzegamy naszą przyszłość.

FB: Dziękujemy za rozmowę.

Źródło: Forum Budowlane, nr 12 (175) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: