Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Obsługa serwisowa ASbud

Ocena: 0
2278
ASbud Sp. z o.o. od 18 lat udziela wsparcia w zakresie napraw układarek asfaltu, walców Ammann oraz sprzedaży części zamiennych do różnych typów maszyn. W siedzibie firmy w Katowicach został w tym celu wydzielony Dział Serwisu i Dział Części Zamiennych.

Siedziba Centrum Serwisowego ASbud przy ul. Lwowskiej 38 w Katowicach
Fot. ASbud

Firma prowadzi obsługę serwisową, wykonuje naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne maszyn oraz urządzeń Ammann, Terex, Tatra, Intrame, Elba, Sumitomo, Power Curbers, Power Pavers na terenie całej Polski. Świadczy także usługi w zakresie serwisów i przeglądów pogwarancyjnych maszyn Komatsu, Doosan, Karcher oraz układarek asfaltu. Jako wieloletni lider (europejski i światowy) w sprzedaży układarek ABG dysponuje dużym doświadczeniem na rynku europejskim w zakresie diagnostyki, serwisu i wyceny tych maszyn.

W Katowicach do dyspozycji jest nowoczesna hala serwisowa o powierzchni 450 m kw. wyposażona w suwnicę oraz kanał najazdowy, umożliwiający wykonywanie napraw dużych maszyn budowlanych. Każda ekipa serwisowa wyposażona jest w komputerowe systemy diagnostyki. Biuro serwisu otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15.


Hala serwisowa przystosowana jest do obsługi dużych maszyn budowlanych, w tym układarek asfaltu
Fot. Forum Budowlane


Aktualnie do dyspozycji klientów jest również flota 18 samochodów serwisu mobilnego rozlokowanych w całej Polsce. Dzięki systemowi GPS po przyjęciu i potwierdzeniu zgłoszenia, na miejsce kierowana jest najbliższa wolna ekipa serwisowa, co oszczędza czas i obniża koszty.

 Firma co roku uaktualnia wyposażenie warsztatu, a zatrudnieni mechanicy uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach poświadczonych certyfikatami producentów, których ASbud reprezentuje na terenie Polski.

Oczywiście podstawą dobrego działania serwisu jest stała dostępność oryginalnych części zamiennych. W przypadku firmy ASbud odpowiada za to Dział Części Zamiennych. Na stanie stale znajdują się zestawy naprawcze, części szybko zużywające się, wały, koła łańcuchowe, łańcuchy zgrzebłowe do układarek ABG, Dynapac, Vögele; nakładki gąsienic do tychże maszyn oraz do układarek Bomag i Bitelli; a także ponad 370 rozmiarów gąsienic marki Minitop do minikoparek i ładowarek różnych typów. Jako partner firmy Shell, ASbud prowadzi sprzedaż olejów i smarów.

W przypadku zapytań o części zamienne wymagane jest podanie modelu oraz numeru seryjnego maszyny. W razie wątpliwości przesyłana jest strona z katalogu z prośbą o zaznaczenie części i odesłanie faksem lub mailem. Wszystkie części oferowane są w konkurencyjnych cenach.


Minikoparki Bobcat podczas obsługi na jednym ze stanowisk serwisowych
Fot. Forum BudowlaneMobilny serwis ASbud korzysta z 18 odpowiednio wyposażonych samochodów, które operują na terenie całego kraju
Fot. ASbud


Specjalnością serwisu jest naprawa (a także sprzedaż) komponentów niwelacji firmy Moba oraz remonty palników stołów układarek. Wystarczy dostarczyć uszkodzony palnik, a po wyremontowaniu urządzenie jest odsyłane do właściciela przesyłką kurierską. W tym zakresie serwis współpracuje z najlepszymi, sprawdzonymi firmami logistycznymi, korzysta z ich rozwiązań i doświadczenia, aby maksymalnie skrócić czas dostawy.

W ramach serwisu prowadzona jest również wycena napraw maszyn i sprzętu budowlanego dla firm ubezpieczeniowych.

Z Działem Serwisu i Działem Części Zamiennych można skontaktować się osobiście, telefonicznie lub przez Internet. Każdorazowo po otrzymaniu zgłoszenia serwis uzgadnia dokładny termin i godzinę przyjazdu ekipy oraz szczegóły obsługi maszyny. Czas naprawy kalkulowany jest na podstawie protokołu pracy mechanika podpisanego przez klienta. Dojazd nie jest przy tym wliczany do czasu pracy.

Na przeprowadzone naprawy serwis ASbudu udziela 3-miesięcznej gwarancji. Gwarancja na wymienione podzespoły w zależności od producenta danej części, wynosi 6 lub 12 miesięcy. 

Forum Budowlane, nr 8 (195) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: