Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowy dealer Powerscreena

Ocena: 0
2299
W połowie 2010 roku została utworzona spółka Powerscreen Polska. Otrzymała ona wyłączność na krajowym rynku do reprezentowania i oferowania urządzeń pochodzących od producentów Powerscreen i Tesab.

Kruszarka pierwszego stopnia kruszenia Powerscreen Pegson XA400S

Rynek maszyn krusząco-sortujących w Polsce przeszedł w ostatnich latach szereg przeobrażeń. Dzięki dużemu zapotrzebowaniu na kruszywa łamane w latach 2007–2008 populacja maszyn zwiększyła się prawie dwukrotnie. Rok 2009 przyniósł jednak gwałtowne załamanie na wszystkich rynkach. Najwięksi producenci maszyn krusząco-sortujących podjęli decyzje o zmianie w firmach reprezentujących ich na rynku polskim. Wynikiem tego było powstanie Powerscreen Polska Sp. z o.o.

Główną sferę aktywności Powerscreen Polska stanowią dostawy maszyn i urządzeń przeznaczonych do recyklingu materiałów budowlanych, dla górnictwa skalnego, żwirowni oraz kopalni węgla kamiennego. Aktualna oferta Powerscreen Polska obejmuje maszyny do przeróbki surowców mineralnych, kruszyw i materiałów recyklingowych, projektowanie zakładów, usługi doradcze wyspecjalizowanych pracowników, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny maszyn oraz dostawę oryginalnych części zamiennych.

Powerscreen Polska oferuje kilkanaście typów mobilnych kruszarek produkcji Powerscreen Pegson i Tesab. Są to kruszarki szczękowe, stożkowe i udarowe. Wszystkie charakteryzują się sprawdzoną, solidną konstrukcją, gwarantują wysoką wydajność, niskie koszty eksploatacji oraz pozwalają na uzyskanie kruszywa o wysokiej jakości.

Zastosowanie kruszarek pierwszego stopnia kruszenia, takich jak kruszarki szczękowe Powerscreen Pegson Metrotrak 900x600 czy Powerscreen Pegson XR400S pozwala na pełny recykling materiałów po wyburzeniowych. Ze względu na wyposażenie maszyn w podwozie gąsienicowe istnieje możliwość ustawienia ich i kruszenia w każdym wskazanym miejscu na budowie. Separator magnetyczny zapewnia segregację i odzysk złomu, który może zostać ponownie przetworzony. Ponadto kruszywo, które otrzymywane jest po przetworzeniu przez kruszarkę może być zastosowane jako surowiec do podbudowy dróg czy fundamentów.


Kruszarka stożkowa Powerscreen Pegson Maxtrak 1000

Kruszarki stożkowe, jak Powerscreen Pegson Maxtrak 1000 czy Maxtrak 1300 zaprojektowano do drugiego stopnia kruszenia bez konieczności wstępnego przesiewu. Sercem tych maszyn jest stożek Automax, który pozwala na osiągnięcie doskonałej kubiczności produktu końcowego.

Najpopularniejszym typem maszyn do przesiewania surowców oferowanych przez Powerscreen Polska są urządzenia typu Chieftain. Dopasowane są do zastosowań w każdym rozmiarze, o wydajności od 150 do 700 t/godz. Maszyny te powstały z myślą o pracy w wymagających warunkach, są mobilne, szybkie w montażu i łatwe w konserwacji. Największy przesiewacz Powerscreen Chieftain 2400, używany głównie w kamieniołomach, oferuje możliwość usypania wyższej pryzmy, zwiększoną powierzchnię przesiewania i wygodniejszy system obsługi przenośników. Chieftain 2400 to prawdziwy gigant wśród przesiewaczy dla kopalń, zakładów urobku skał czy recyklingu. Maksymalna wielkość materiału, którą może przyjąć to 150 mm.


Przesiewacz Chieftain 2100X
Fot. Powerscreen Polska


Oferta Powerscreen Polska nie zamyka się tylko w dostawie maszyn kruszących i sortujących. Zważywszy na zmienne potrzeby oraz rosnące wymagania rynkowe, firma proponuje części zamienne w promocyjnych cenach oraz usługi serwisowe.

Źródło: Forum Budowlane, nr 7 (170) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: