Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Naprawy i remonty pomp do betonu

Ocena: 0
10762
Gdy zepsuje się pompa do betonu w czasie trwania gwarancji sprawa serwisu jest prosta. Jednak, co zrobić, kiedy nasza maszyna jest już wiekowa, bądź jej producent nie jest obecny na polskim rynku? Naprawę pomp do betonu, w tym również tych mniej znanych, można zlecić przedsiębiorstwu Polmix-AST z Gdańska.

Pompa Putzmeister BSF 42.5 w hali serwisowej
Fot. Polmix-AST


Polmix-AST realizuje szerokie spektrum napraw i remontów pomp do betonu. Począwszy od napraw eksploatacyjnych zespołów takich jak zasuwa zwrotna, mieszadło, układ roboczy-pompujący, przez remonty bieżące wysięgnika, skończywszy na remontach kapitalnych całego urządzenia, częstokroć w połączeniu z przebudową bądź zabudową nowego układu sterowania, czy układu hydraulicznego. Pod względem napraw powypadkowych lub napraw zespołów zniszczonych na skutek znacznego zużycia wykonuje naprawy ramion wysięgnika, podpór, remonty kapitalne siłowników hydraulicznych, zespołów napędowych z przekładniami rozdzielczymi.

Serwis Polmix-AST naprawia i remontuje pompy do betonu wszystkich wiodących światowych marek, jak Putzmeister, Schwing, Everdigm, Cifa, Sermac; oraz maszyn producentów mniej znanych, jak Waitzinger, Reich, Mecbo, Coime, czy też urządzeń od producentów już nie istniejących, jak Wibau, LSB, Dainong, KCP. Serwis Polmix-AST realizował w ciągu swojej długoletniej działalności naprawy maszyn zupełnie egzotycznych na naszym rynku takich, jak japoński IHI, czy amerykański Olin. Działając jako wyłączny przedstawiciel koreańskiego producenta pomp Everdigm przeprowadza montaż i zabudowę na podwozia pomp nowych.

Serwis prowadzi obsługę wszystkich wielkości pomp wysięgnikowych od najmniejszych 12-metrowych do największych 62–65-metrowych.

Warsztat przedsiębiorstwa Polmix-AST wyposażony jest w bogaty park maszyn i urządzeń do obróbki skrawaniem. W szczególności są to: tokarki, frezarki uniwersalne i frezarka pionowa, szlifierki do wałków i otworów, szlifierki do płaszczyzn, wiertarki promieniowe i kolumnowe. Na wyposażeniu znajduje się kilka urządzeń spawalniczych począwszy od spawarek transformatorowych po automatyczne urządzenia do spawania w osłonie dwutlenku węgla i argonu. Obsługa prac remontowych wspierana jest przez wózki widłowe 3-tonowe oraz wciągniki belkowe od 1 do 8 t oraz żurawie obrotowe 1-tonowe. Zaplecze serwisu stanowi także pełen zakres osprzętu i narzędzi hydraulicznych do demontażu sworzni oraz elementów konstrukcyjnych wysięgników.

Do dyspozycji są także trzy samochody serwisowe umożliwiające dojazd i wykonanie naprawy u klienta. Działalność serwisu mobilnego nakierowana jest na realizację podstawowych czynności tj. przeglądów, diagnostyki i regulacji. Nie mniej jednak wyposażenie serwisu mobilnego umożliwia realizację bardziej złożonych napraw w terenie.

Kadra serwisowa w pewnej części ma korzenie w dawnym gdańskim ZREMB’ie, który zajmował się produkcją pomp do betonu. Pozostała część przechodzi systematyczne szkolenia wewnętrzne oparte na materiałach szkoleniowych koncernu Everdigm. Kilku serwisantów ma za sobą szkolenia w niemieckich fabrykach (Teka, Waitzinger). Dwie osoby zostały przeszkolone w firmie Everdigm w Korei. Oprócz grupy serwisantów zespół tworzą pracownicy przygotowania produkcji i magazynu.


Demontaż elementów wysięgnika
Fot. Polmix-AST


Magazyn przedsiębiorstwa Polmix-AST to kilka tysięcy pozycji części zamiennych do pomp do betonu i remontów układów hydraulicznych, ale również skład półfabrykatów, stali w postaci rur, prętów, blach wysokogatunkowych oraz surowców z tworzyw sztucznych.

Na przeprowadzone prace serwisowe Polmix-AST udziela 6-miesięcznej gwarancji oraz 12-miesięcznej gwarancji na części zamienne. Elementy

mające styczność z betonem takie jak części zasuwy zwrotnej i rurociągi mają gwarancję producenta określaną parametrem trwałości definiowanej minimalną ilością metrów sześciennych przepompowywanego betonu.

Źródło: Forum Budowlane, nr 5 (180) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ