Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

MYJKI

Ocena: 0
1759
MYJKI     

1.Opis urządzenia:
Myjka wysokociśnieniowa składa się z silnika spalinowego, pompy, węża doprowadzającego wodę oraz z węża wyprowadzającego wodę pod ciśnieniem, zakończonego pistoletem z lancą. Dodatkowe elementy to podłączenie do zbiornika z detergentem, zestaw dysz i zewnętrzny filtr do wody. Myjka wysokociśnieniowa jest profesjonalnym urządzeniem myjącym, przeznaczonym do różnorodnego zastosowania. Myjki wysokociśnieniowe są zróżnicowane przede wszystkim pod względem zakresu ciśnienia wody jakie osiągają: od 160 do 250 barów. W zależności od potrzeb użytkownik myjki może sterować natężeniem strumienia wody za pomocą pokrętła regulującego ciśnienie oraz za pomocą dysz dołączonych do urządzenia, które warunkują szerokość strumienia wody. Należy pamiętać, że regulacja jest możliwa tylko przy wyłączonym silniku. Myjki wysokociśnieniowe oferowane przez firmę PEZAL są wyposażone w pompy samozasysające. Dzięki temu użytkownik nie musi dbać o stałe ciśnienie w sieci wodnej do której podłączona jest pompa. Urządzenia są napędzane ekonomicznymi w eksploatacji silnikami spalinowymi DIESEL lub benzynowymi.

Myjka wysokociśnieniowa PEZAL: PMC 210A-KG 280

2.Możliwe zastosowania:
Myjki wysokociśnieniowe możemy wykorzystywać do mycia różnorodnych powierzchni o wysokim stopniu zabrudzenia takich jak: samochody, maszyny budowlane, podjazdy przy posesjach, blachodachówka, przystanki autobusowe, konstrukcje metalowe, mosty, pomniki, place zabaw a nawet można ich użyć do prania dywanów, czyszczenia donic i koszy wiklinowych.

3.Środki ostrożności:
Stosując myjki wysokociśnieniowe do mycia delikatnych przedmiotów np. szklanych lub lakierowanych powierzchni, należy zwrócić szczególną uwagę na dostosowanie dyszy i ciśnienia strumienia wody, gdyż zbyt wąski strumień pod zbyt wysokim ciśnieniem może uszkodzić lakier lub szkło.

Praca myjki powinna odbywać się z dala od linii wysokiego napięcia i urządzeń elektrycznych.

Pamiętajmy również, aby nie kierować strumienia wody na ludzi i zwierzęta, gdyż może to spowodować ciężkie obrażenia ciała lub nawet śmierć.

4.Czym się kierować przy wyborze myjki wysokociśnieniowej:
Wybierając myjkę wysokociśnieniową warto przemyśleć w jakim zakresie chcemy ją wykorzystywać. Kalkulując stosunek ceny do mocy urządzenia możemy ustalić jaki wybór będzie najlepszy. Jeśli potrzebujemy urządzenia czyszczącego do przydomowych powierzchni lekko lub średnio zabrudzonych wystarczająca będzie myjka wytwarzająca ciśnienie wody rzędu 160-190 barów, natomiast jeżeli planujemy czyszczenie mocno zabrudzonych maszyn budowlanych lub konstrukcji metalowych czy pomników, możemy wybrać myjkę przy której ciśnienie wody osiąga 200 i więcej barów.

5.Najczęściej zadawane pytania na temat myjek ciśnieniowych napędzanych silnikiem spalinowym:

PRZYPOMINAMY, ŻE ZANIM PODEJMĄ PAŃSTWO JAKIEKOLWIEK CZYNNOŚCI ZWIĄZANE Z NAPRAWĄ USTEREK NALEŻY ODNIEŚĆ SIĘ DO KARTY GWARANCYJNEJ ORAZ INSTRUKCJI DANEGO URZĄDZENIA.

PYTANIE: Dlaczego nie mogę uruchomić silnika?
ODPOWIEDŹ: Najprostszym powodem może być brak paliwa lub niski poziom oleju. W takim wypadku wystarczy je uzupełnić.
Przyczyną może być również niewłaściwe ustawienie włącznika urządzenia (w pozycji OFF) lub zamknięty kranik paliwa. Wyeliminujemy problem ustawiając włącznik w pozycji ON podobnie jak kranik paliwa.
Kolejny prawdopodobny powód to niepodłączone przewody akumulatora. W tej sytuacji należy je podłączyć zgodnie z instrukcją.
Przyczyną braku możliwości uruchomienia silnika może być także ciśnienie, które narasta po kilku próbach lub po pierwszym użyciu. Wówczas pomoże zmniejszenie ciśnienia poprzez pociągnięcie za cyngiel pistoletu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.


PYTANIE: Co zrobić gdy ciśnienie jest zbyt niskie lub zanika?
ODPOWIEDŹ: Przyczyną może być zapchana dysza lub filtr wody, które wymagają udrożnienia. Problemy z ciśnieniem wody może powodować również powietrze w wężu wysokiego ciśnienia.
W takiej sytuacji należy wyłączyć silnik myjki ciśnieniowej a następnie odciąć dopływ wody. Powietrze usuniemy z węża poprzez napełnienie go wodą po podłączeniu do kranu. Również pompę myjki napełniamy wodą następnie podłączamy do niej wąż wysokiego ciśnienia.


PYTANIE: Dlaczego środek czyszczący nie jest rozpylany?
ODPOWIEDŹ: Możliwą przyczyną jest niskie ciśnienie w lancy. W takiej sytuacji należy sprawdzić jakiej używamy dyszy.


PYTANIE: Co zrobić jeśli woda przecieka na złączu pistoletu i lancy?
ODPOWIEDŹ: Należy sprawdzić czy nakrętka na końcu pistoletu jest dokręcona. Powodem przecieku może być również zniszczony o-ring na złączu. W takim wypadku należy go wymienić.


PYTANIE: Co zrobić jeśli strumień wody traci ciągłość i staje się pulsujący?
ODPOWIEDŹ: Prawdopodobną przyczyną jest powietrze w pompie myjki, które usuniemy odcinając dopływ wody oraz napełniając pompę wodą. Inną przyczyna może być zatkana dysza, która wymaga udrożnienia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: