Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Maszyny i sprzęt na Budmie

Ocena: 0
2160
22 stycznia br. zakończyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma. W tym roku towarzyszyły im również Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Drogowych, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego Bumasz. Targi trwały cztery dni.

Fot. Forum Budowlane

Styczniowe targi budowlane zajęły 15 pawilonów o powierzchni 60 tys. m2. Swoją ofertę zaprezentowało 1350 firm. Nowości prezentowane na największych targach budowlanych w Europie Środkowo-Wschodniej przyciągnęły ogromną rzeszę zwiedzających. Z ofertą wystawców zapoznało się 55 tys. osób.

Ekspozycja targów Bumasz zlokalizowana była w pawilonach 7, 7A i 8 oraz na terenie otwartym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podstawową ofertę prezentowaną na targach stanowiły maszyny budowlane: koparki, koparkoładowarki, minikoparki i inne. Oczywiście nie zabrakło urządzeń do obróbki wstępnej, transportu, przesyłania oraz zagęszczania betonu i zapraw, najnowszych pojazdów dla budownictwa, dźwigów i urządzeń transportowych. Na stoiskach można było zapoznać się również z ofertą specjalistycznych maszyn i urządzeń do budowy, konserwacji i utrzymania dróg. Poza maszynami budowlanymi i drogowymi, na tegorocznym Bumaszu szeroko reprezentowana była również branża rusztowań i szalunków.


Fot. Forum Budowlane

Nieodłączną częścią targów są wydarzenia branżowe, które uzupełniają prezentację ofert wystawców na stoiskach. W tym roku szczególnym zainteresowaniem cieszyła się konferencja „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie”, która miała miejsce pierwszego dnia targów. Konferencję przygotowała Państwowa Inspekcja Pracy przy współudziale Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań, Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. W jej ramach zostały wygłoszone trzy referaty: „Zagrożenia i ich wpływ na wypadki w budownictwie” (Krzysztof Duda, Okręgowy Inspektorat Pracy Poznań), „Budowa i eksploatacja rusztowań na małych budowach – główne problemy i możliwości zmian” (dr inż. Andrzej Misztela, IMBiGS), „Zarządzanie bezpieczeństwem pracy w firmach budowlanych – stosowanie dobrych praktyk” (Małgorzata Słowińska, OIP Poznań). W konferencji udział wzięli Zbigniew Janowski, przewodniczący ZZ „Budowlani” i jednocześnie wiceprzewodniczący Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy w Budownictwie przy Głównym Inspektorze Pracy, Wiktor Piwkowski, przewodniczący zarządu głównego PZIiTB, oraz przedstawiciele organów nadzoru nad warunkami pracy, związków zawodowych, służby bhp.


Fot. Forum Budowlane

Na zakończenie konferencji odbył się pokaz prawidłowego bezpiecznego montażu rusztowania ramowego z zastosowaniem barierki wyprzedzającej.

Podczas targów zostały wręczone nagrody w licznych prestiżowych konkursach. „Złoty Medal” Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Bumaszu został przyznany firmie Alsina Polska Sp. z o.o. za system antyupadkowy Alsipercha.

Targowy sukces gwarantują nie tylko znakomite produkty, ale również sposób ich prezentacji. Stoiska najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej firmy nagradzane są w konkursie Acanthus Aureus. W ramach Bumaszu nagroda przypadła firmie Scanclimber Sp. z o.o.

Nagrodzone stoisko, a także ekspozycje wybranych firm prezentujemy na załączonych zdjęciach.

Fiatem na Budmę
Dzięki uprzejmości Fiat Auto Poland S.A. przedstawiciele naszej redakcji mieli możliwość przetestowania Fiata Croma w 1.9 JTD Emotion 150. Oszczędny i elastyczny silnik o mocy 150 KM zapewnił nam komfortową podróż. Nie do przecenienia okazało się także przestronne wnętrze i duża ładowność. Dziękujemy!

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (165) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: